דף הבית » המלצת הצוות » הליך גירושין בישראל – מה שאתה צריך לדעת

הליך גירושין בישראל – מה שאתה צריך לדעת

2023-03-18 22:22:00+02:00

סקירה של הליך הגירושין בישראל

גירושין בישראל הם תהליך מורכב. חשוב להבין את השלבים השונים הכרוכים בהליך הגירושין בישראל, לרבות מערכת בתי המשפט, תפקידו של עורך דין ועוד. במאמר זה נספק סקירה של הליך הגירושין בישראל.

מערכת בתי המשפט בישראל

בישראל מערכת בתי המשפט מחולקת לשני ענפים עיקריים: אזרחי ודתי. מערכת בתי המשפט האזרחיים אחראית לטיפול בכל העניינים האזרחיים, לרבות גירושין. מערכת בתי הדין הדתיים אחראית על הטיפול בכל הקשור לדין הדתי, לרבות נישואין וגירושין. על מנת להגיש תביעת גירושין בישראל יש להגיש תחילה עתירה לבית הדין. עתירה זו צריכה לכלול את שמות שני הצדדים, עילות הגירושין וכל מידע רלוונטי אחר. לאחר הגשת העתירה, בית המשפט יקבע מועד לדיון.

תפקידו של עורך דין

מומלץ מאוד לשכור עורך דין שייצג אתכם בהליך הגירושין בישראל. עורך דין יכול לעזור לך להבין את ההליך המשפטי ולהבטיח שזכויותיך מוגנות. הם גם יכולים לעזור לך לנהל משא ומתן על הסכם פשרה עם בן / בת הזוג.

חלוקת רכוש

בישראל בית המשפט יחלק את רכוש הנישואין בין שני הצדדים. זה כולל כל נכס, כגון נדל"ן, חשבונות בנק והשקעות, כמו גם כל חוב, כגון משכנתאות וכרטיסי אשראי. כמו כן, בית המשפט ישקול כל הסכם ממון שנחתם לפני הנישואין.

משמורת ילדים ותמיכה

אם לבני הזוג יש ילדים, בית המשפט יקבע גם משמורת ילדים ומזונות. בית המשפט ישקול את טובת הילד בעת קבלת ההחלטה. בית המשפט רשאי גם לחייב הורה אחד לשלם מזונות להורה השני.

סיכום

הליך הגירושין בישראל הוא תהליך מורכב. חשוב להבין את השלבים השונים הכרוכים בתהליך, לרבות מערכת בתי המשפט, תפקידו של עורך דין ועוד. אם אתם שוקלים להגיש תביעת גירושין בישראל, מומלץ מאוד לשכור עורך דין שייצג אתכם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן