דף הבית » אנציקלופדיה » תהליכים כימיים ופיזיים

תהליכים כימיים ופיזיים

2023-03-29 23:02:00+02:00

מהו תהליך כימי?

תהליך כימי הוא תהליך או טרנספורמציה המביאים לתגובה כימית. תהליכים כימיים כוללים שבירה ויצירת קשרים כימיים, מה שמביא לשינוי בהרכב החומרים המעורבים. דוגמאות לתהליכים כימיים כוללים בעירה, תסיסה ופוטוסינתזה.

מהו תהליך פיזיקלי?

תהליך פיזיקלי הוא תהליך או טרנספורמציה שאינם כרוכים בתגובה כימית. תהליכים פיזיקליים כוללים סידור מחדש של החומר מבלי לשנות את הרכבו. דוגמאות לתהליכים פיזיקליים כוללים אידוי, עיבוי וסינון.

הבדלים בין תהליכים כימיים ופיזיים

תהליכים כימיים תהליכים פיזיקליים
כרוך בתגובה כימית אל תערב תגובה כימית
כרוך בשבירה ויצירת קשרים כימיים כרוך בסידור מחדש של החומר מבלי לשנות את הרכבו
דוגמאות כוללות בעירה, תסיסה ופוטוסינתזה דוגמאות כוללות אידוי, עיבוי וסינון

דוגמאות לתהליכים כימיים ופיזיקליים

תהליכים כימיים

דוגמה אחת לתהליך כימי היא בעירה. בעירה היא תהליך של שריפת דלק בנוכחות חמצן, שגורם לשחרור אנרגיה. דוגמה נוספת לתהליך כימי היא תסיסה. תסיסה היא תהליך המרת סוכר לאלכוהול ופחמן דו חמצני באמצעות שמרים. פוטוסינתזה היא דוגמה נוספת לתהליך כימי. פוטוסינתזה היא תהליך המרת אנרגיית האור לאנרגיה כימית, אשר משמשת אז את הצמחים לייצור מזון.

תהליכים פיזיקליים

דוגמה אחת לתהליך פיזיקלי היא אידוי. אידוי הוא תהליך של שינוי של נוזל לגז. דוגמה נוספת לתהליך פיזיקלי היא עיבוי. עיבוי הוא תהליך של שינוי גז לנוזל. סינון הוא דוגמה נוספת לתהליך פיזיקלי. סינון הוא תהליך של הפרדת תערובת של חומרים על ידי מעברה דרך מסנן. לסיכום, תהליכים כימיים כוללים שבירה ויצירת קשרים כימיים, בעוד שתהליכים פיזיקליים כוללים סידור מחדש של החומר מבלי לשנות את הרכבו. דוגמאות לתהליכים כימיים כוללים בעירה, תסיסה ופוטוסינתזה, בעוד שדוגמאות לתהליכים פיזיקליים כוללים אידוי, עיבוי וסינון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן