דף הבית » TOP10 » תהליך PGD – מהו אבחון גנטי טרום השרשה?

תהליך PGD – מהו אבחון גנטי טרום השרשה?

2023-03-16 06:03:00+02:00

מהו אבחון גנטי טרום השרשה (PGD)?

אבחון גנטי לפני השרשה (PGD) הוא תהליך המשמש לאיתור פגמים גנטיים בעוברים לפני ההשתלה. הוא משמש לזיהוי מחלות גנטיות בעוברים שנוצרו באמצעות הפריה חוץ גופית (IVF). PGD משמש לבדיקת עוברים לאיתור מחלות גנטיות, כגון סיסטיק פיברוזיס, אנמיה חרמשית ומחלת טיי-זקס.

איך PGD עובד?

תהליך ה-PGD מתחיל בהפריה חוץ גופית. במהלך הפריה חוץ גופית, הביציות נלקחות מהאם ומופרות בזרע במעבדה. לאחר מכן, העוברים המתקבלים נבדקים לאיתור פגמים גנטיים. תהליך הבדיקה כולל הוצאת תא בודד מהעובר וניתוח ה-DNA שלו. לאחר מכן, תוצאות הבדיקה משמשות כדי לקבוע אילו עוברים נקיים מפגמים גנטיים וניתן להשתיל אותם ברחם האם.

היתרונות של PGD

PGD מציע מספר יתרונות לזוגות שנמצאים בסיכון להעביר מחלות גנטיות לילדיהם. זה יכול לעזור לזוגות להימנע מהנטל הרגשי והכלכלי של גידול ילד עם הפרעה גנטית. זה יכול גם להפחית את הסיכון להפלה וסיבוכי הריון אחרים. בנוסף, PGD יכול לעזור לזוגות שאינם מסוגלים להרות באופן טבעי להביא תינוק בריא.

סיכונים של PGD

למרות PGD היא דרך בטוחה ויעילה לסנן עוברים לאיתור פגמים גנטיים, ישנם כמה סיכונים הקשורים להליך. הסיכון הנפוץ ביותר הוא הפוטנציאל של פגיעה בעובר במהלך תהליך הבדיקה. בנוסף, קיים סיכון לאבחון שגוי, מכיוון שתוצאות הבדיקה עשויות שלא להיות מדויקות ב-100%.

סיכום

אבחון גנטי טרום השרשה (PGD) הוא דרך בטוחה ויעילה לסנן עוברים לאיתור פגמים גנטיים לפני ההשתלה. זה יכול לעזור לזוגות להימנע מהנטל הרגשי והכלכלי של גידול ילד עם הפרעה גנטית, כמו גם להפחית את הסיכון להפלה וסיבוכי הריון אחרים. עם זאת, ישנם כמה סיכונים הקשורים להליך, כגון פוטנציאל הפגיעה של העובר במהלך תהליך הבדיקה והסיכון לאבחון שגוי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן