דף הבית » הכי פופולרי » תהליך תרומת מח עצם

תהליך תרומת מח עצם

2023-02-26 22:35:00+02:00

מהי תרומת מח עצם?

תרומת מח עצם היא תהליך בו תורם תורם תאי גזע דם בריאים לחולה הזקוק להשתלת מח עצם. התאים שנתרמו משמשים להחלפת מח העצם הפגוע או החולה של החולה. השתלות מח עצם משמשות לטיפול במגוון מחלות, כולל לוקמיה, לימפומה ואנמיה חרמשית. תרומת מח עצם היא הליך בטוח ופשוט יחסית. מח העצם של התורם נאסף בתהליך הנקרא אפרזיס, הכולל הוצאת כמות קטנה של דם מגופו של התורם והפרדת תאי הגזע. לאחר מכן נאספים תאי הגזע ומוקפאים לשימוש מאוחר יותר.

מי יכול לתרום מח עצם?

כל אדם בין הגילאים 18 עד 55 יכול לתרום מח עצם. על התורם להיות במצב בריאותי תקין ובעל סוג דם תואם עם הנמען. על התורם גם לעבור בדיקה גופנית וסדרת בדיקות כדי לוודא שהתרומה בטוחה הן לתורם והן למקבל.

מהו התהליך של תרומת מח עצם?

תהליך תרומת מח העצם מתחיל בבדיקה גופנית וסדרת בדיקות כדי לקבוע אם התורם מתאים למקבל. אם התורם הוא התאמה, הם יתבקשו לחתום על טופס הסכמה ולעבור סדרת בדיקות כדי לוודא שהתרומה בטוחה הן לתורם והן למקבל. לאחר אישור התורם, הם יתבקשו לעבור הליך שנקרא אפרזיס. במהלך הליך זה, כמות קטנה של דם מוסרת מגופו של התורם ותאי הגזע מופרדים. לאחר מכן נאספים תאי הגזע ומוקפאים לשימוש מאוחר יותר. לאחר מכן התורם יתבקש להישאר בבית החולים מספר ימים כדי להבטיח שהתרומה תצליח. לאחר השלמת התרומה, התורם יהיה במעקב אחר תופעות הלוואי ויקבל הנחיות כיצד לטפל בעצמו במהלך תקופת ההחלמה.

מהם היתרונות של תרומת מח עצם?

תרומת מח עצם יכולה להיות הליך מציל חיים למטופל הזקוק להשתלת מח עצם. זו יכולה להיות גם חוויה מתגמלת עבור התורם, שכן הם עוזרים להציל חיים. בנוסף, תרומת מח עצם יכולה לעזור להגדיל את מספר התורמים הפוטנציאליים במרשם, מה שיכול לעזור להגדיל את הסיכויים למצוא גורם מתאים. התאמה למטופל במצוקה.

סיכום

תרומת מח עצם היא הליך בטוח ופשוט יחסית שיכול לעזור להציל את חייו של מטופל הזקוק להשתלת מח עצם. על התורמים להיות במצב בריאותי תקין ולהיות בעלי סוג דם תואם עם הנמען כדי להיות זכאים לתרום. תהליך תרומת מח עצם כולל בדיקה גופנית וסדרת בדיקות על מנת לוודא שהתרומה בטוחה הן לתורם והן למקבל. תרומת מח עצם יכולה להיות חוויה מתגמלת עבור התורם, שכן הם עוזרים להציל חיים. למידע נוסף על תרומת מח עצם, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן