דף הבית » מדריך לעיבוד ניירות » תהליך אזרחות ארה”ב: המדריך המלא

תהליך אזרחות ארה”ב: המדריך המלא

תהליך קבלת אזרחות אמריקאית

תהליך האזרחות האמריקאי הוא תהליך ארוך ומסובך. יכול לקחת עד חמש שנים עד שמישהו יתאזרח כאזרח אמריקאי. כדי להפוך לאזרח, אתה צריך להיות גר בארצות הברית לפחות חמש שנים, להיות בעל אופי מוסרי טוב ולעמוד בדרישות מסוימות אחרות.

שירות האזרחות וההגירה של ארה”ב (USCIS) אחראי על תהליך ההתאזרחות בארצות הברית. כדי להתחיל בתהליך של קבלת אזרח, עליך להגיש בקשה להתאזרחות עם USCIS.

כדי להתאזרח כאזרח ארה”ב, אתה צריך לעמוד בדרישות מסוימות כגון בעל אופי מוסרי טוב, שהתגורר כחוק בארצות הברית לפחות חמש שנים לפני הגשת הבקשה שלך, יכולת לדבר אנגלית מספיק טוב כדי להבין מה קורה במהלך ראיון עם פקידי USCIS וכו’.

אם אתה מהגר או אזרח ארה”ב ורוצה ללמוד על תהליך האזרחות האמריקאית, מאמר זה ייתן לך תובנות כיצד להפוך לאזרח ארה”ב.

ארצות הברית מציעה דרכים רבות לאזרחות. ישנן שלוש דרכים עבור מהגרים לקבל אזרחות: התאזרחות, מלידה בארצות הברית או דרך נישואין.

מה ההבדל בין גרין קארד לאזרחות?

גרין קארד הוא מסמך המאשר כי למחזיק יש אישור לחיות ולעבוד בארצות הברית. זה לא נותן לך אזרחות, אבל זה כן מאפשר לך להגיש בקשה לתושבות קבע לאחר חמש שנים של תושבות קבע חוקית.

גרין קארד מונפקים על ידי שירותי האזרחות וההגירה של ארה”ב (USCIS). אתה יכול להגיש בקשה לאחד אם אתה גר בארה”ב לפחות שנה על ויזה זמנית ללא הגבלות על השהות שלך, או אם קיבלת מעמד של פליט או מעמד מקלט על ידי USCIS.

אזרחות אמריקאית לילדים

אזרחות אמריקאית היא פריבילגיה שרוב הילדים יכולים רק לחלום עליה. עם זאת, ישנם מקרים שבהם ייתכן שלא תינתן אזרחות אמריקאית לילד.

שירות האזרחות וההגירה של ארה”ב (USCIS) קבע מספר סיבות שבגללן ילד שנולד בארצות הברית אינו יכול לקבל אזרחות אמריקאית. אלו כוללים:

– הורה אינו אזרח בלידה או התאזרח לפני לידת הילד;

– הילד נולד מחוץ לנישואין;

– אביו של הילד אינו אזרח אמריקאי;

– אביו של הילד הוא חייזר שנטש או נטש את אמו בכל עת לאחר קבלתה החוקית למגורי קבע בארצות הברית.

נכון לעכשיו, לא כל הילדים מקבלים אזרחות אוטומטית בארצות הברית. למעשה, רוב הילדים ממדינות אחרות לא מקבלים אזרחות עד שהם מגיעים לגיל 18.

שירות האזרחות וההגירה של ארה”ב (USCIS) שוקל הצעה להעניק אזרחות אמריקאית לילדים מתחת לגיל 18 שיש להם לפחות הורה אחד או אפוטרופוס חוקי שהוא אזרח או תושב קבע חוקי של ארצות הברית.

הצעה זו תעזור לתת יותר הזדמנויות לילדים אלה להגשים את חלומותיהם ולממש את הפוטנציאל שלהם בארצות הברית.

אזרחות כפולה ארצות הברית

אזרחות כפולה היא סוג של אזרחות המאפשרת לאדם להחזיק בשתי אזרחויות בו זמנית.

ישנם יתרונות רבים באזרחות כפולה. זה יכול לספק לך הבנה טובה יותר של המדינה שבה אתה חי, כמו גם לתת לך יותר חופש והזדמנויות.

אזרחים כפולים קיבלו בשנים האחרונות יותר זכויות. לדוגמה, אזרחים כפולים יכולים כעת להצביע בבחירות של שתי המדינות, וזה דבר שלא היה מותר קודם לכן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן