דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מידע מלא על תהליך ציפוי מתכת עם אבץ כתוש

מידע מלא על תהליך ציפוי מתכת עם אבץ כתוש

תהליך ציפוי מתכת באבץ תשחץ

על מנת ליצור ציפוי מתכת, ממיסים את האבץ בכבשן. לאחר מכן יוצקים את האבץ לתבנית ומניחים לו להתקרר. לאחר מכן מגרדים את האבץ המותך מהתבנית ומצננים שוב. התהליך חוזר על עצמו עד שמגיעים לעובי הרצוי של הציפוי.

תהליך יצירת ציפוי אבץ הוא פשוט למדי, עם מעט סיבוכים מעבר לשליטה בטמפרטורה ובזמן. עם זאת, ישנם כמה קשיים המתעוררים במהלך תהליך זה בשל אופיו כפרקטיקה של ייצור תעשייתי שיכול להיות מסוכן למדי אם לא מנוהל נכון.

לציפויי מתכת יש שימושים רבים בתעשייה, אך יש להם גם יישומים רבים מחוץ לתעשייה. זה כולל שימוש בציוד מגן למקצועות בסיכון גבוה כגון כבאים או חיילים שצריכים להיות מוגנים מפני חום או כימיקלים בהתאמה, או אפילו שימוש במוצרי מזון כמו שוקולד או קפה שבהם שכבה דקה של הגנה מפני זיהום תעזור לשמור על הטעם ו איכות לאורך פרקי זמן ארוכים יותר ללא קירור

אבץ הוא מתכת חשובה והיא משמשת בדרך כלל בייצור מוצרים מצופים באבץ. אבץ הוא גם מרכיב מרכזי בגלוון פלדה. ניתן לחלק את תהליך ציפוי האבץ לשתי קטגוריות עיקריות: אלקטרוליטי וחסר אלקטרו.

בתהליך ללא חשמל נעשה שימוש בשפשוף הנקרא אבץ גופרתי שעורבב עם מים כדי ליצור משחה. לאחר מכן הוא נמרח על פני המתכת לציפוי ולאחר מכן מיובש. בתהליך האלקטרוכימי נעשה שימוש באבץ מומס, שהופחת עם חומצה גופרתית ליצירת תמיסה, אשר לאחר מכן מוחלת על פני המתכת המצופה ומאפשרת להתייבש. תהליך זה יוצר שכבה דקה של תחמוצת אבץ על גבי משטח המתכת, אותה ניתן לצבוע על ידי הוספת מתכות או פיגמנטים אחרים כמו תחמוצת ברזל או דו תחמוצת טיטניום.

תהליכי ציפוי מתכת משמשים למטרות רבות כולל:

– הגנה על מתכות מפני קורוזיה

– הוספת צבעים

– שיפור המראה

תהליך ציפוי מתכת באבץ כתוש הוא תהליך המשתמש באבץ כתוש כחומר הבסיס לציפוי המתכת. הוא משמש בדרך כלל לייצור פלדה מגולוונת.

השלבים השונים בתהליך הם:

1) ציפוי אבץ: לוח האבץ מצופה בשכבה של פח, עופרת או נחושת, כדי להגביר את עמידות הקורוזיה והקשיחות שלה.

2) יצירת סרט: שכבה של תחמוצת אלומיניום או סיליקון קרביד מוחלת על מנת לספק משטח חלק שלא יתכלה.

3) ציפוי: שכבה דקה של סגסוגת ניקל-נחושת נטולת חשמל או סגסוגת ניקל-זהב מיושמת על פני השטח יצירת הסרט כדי לספק עמידות נוספת בפני קורוזיה ותכונות דקורטיביות.

4) טיפול בחלודה: שכבה דקה של תמיסת כרומט, פוספט או חנקה מותזת על פני השטח כדי למנוע היווצרות חלודה ולאחר מכן היא נאפית בתנור ב-300 מעלות צלזיוס (572 מעלות פרנהייט), מה שגורם לחמצון ומגביר הידבקות

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן