דף הבית » News » תהליך פשיטת רגל: מה שאתה צריך לדעת

תהליך פשיטת רגל: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-16 01:37:00+02:00

מהי פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא הליך משפטי המסייע לאנשים ועסקים לחסל או להחזיר את חובותיהם. זוהי דרך לחייבים להתחיל מחדש ולארגן מחדש את הכספים שלהם. פשיטת רגל היא הליך בית משפט פדרלי המפוקח על ידי שופט פשיטת רגל.

סוגי פשיטת רגל

ישנם מספר סוגים של פשיטת רגל שאנשים פרטיים ועסקים יכולים להגיש. הסוגים הנפוצים ביותר של פשיטת רגל הם פרק 7, פרק 11 ופרק 13.

פרק 7 פשיטת רגל

פשיטת רגל פרק 7 היא הסוג הנפוץ ביותר של פשיטת רגל עבור אנשים פרטיים. זה ידוע גם בשם פשיטת רגל של פירוק מכיוון שהוא כרוך בפירוק נכסים כדי לשלם לנושים. בפרק ז' פשיטת רגל נמכרים נכסי החייב והתמורה משמשת לתשלום נושים.

פרק 11 פשיטת רגל

פשיטת רגל פרק 11 היא הסוג הנפוץ ביותר של פשיטת רגל לעסקים. זה מכונה גם פשיטת רגל של ארגון מחדש מכיוון שהוא כרוך בארגון מחדש של הכספים של העסק. בפשיטת רגל פרק 11 לא נמכרים נכסי העסק, אלא מותר לעסק לארגן מחדש את כספיו ולהמשיך לפעול.

תהליך פשיטת הרגל

הליך פשיטת הרגל מתחיל כאשר החייב מגיש בקשה לבית המשפט לפשיטת רגל. על הבקשה לכלול מידע על נכסיו, התחייבויותיו, הכנסותיו והוצאותיו של החייב. לאחר הגשת העתירה, ימנה בית המשפט נאמן שיפקח על התיק. הנאמן יבחן את בקשת החייב ויקבע אם החייב כשיר לפשיטת רגל. במידה והחייב זכאי, לאחר מכן יסקור הנאמן את נכסיו והתחייבויותיו של החייב ויקבע כמה מהחוב של החייב ניתן להפטר.

הפטר מפשיטת הרגל

לאחר שהנאמן קבע כמה מהחוב של החייב ניתן להפטר, ייתן בית המשפט צו הפטר. צו ההפטר יבטל את חובת החייב לפרוע את החוב שנפטר.

ציר הזמן של פשיטת רגל

תהליך פשיטת הרגל עשוי להימשך מספר חודשים. ציר הזמן יהיה תלוי בסוג פשיטת הרגל שתוגש ובמורכבות התיק. בדרך כלל, התהליך יכול להימשך בין שלושה לשישה חודשים.

סיכום

פשיטת רגל היא הליך משפטי שיכול לעזור לאנשים ועסקים לחסל או להחזיר את חובותיהם. חשוב להבין את תהליך פשיטת הרגל וכיצד הוא עובד לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל. למידע נוסף, צפו בסרטון זה על תהליך פשיטת הרגל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן