דף הבית » טופ 100 » תהליך עיבוד מתכת שחיקה

תהליך עיבוד מתכת שחיקה

2023-03-06 15:04:00+02:00

מה זה טחינה?

השחזה הוא תהליך עיבוד מתכת הכולל שימוש בחומרים שוחקים כדי להקטין את פני השטח של חומר עבודה לצורה וגודל רצויים. זהו תהליך המשמש במגוון תעשיות, כולל רכב, תעופה וחלל ובנייה. השחזה משמשת ליצירת גימור חלק על חלקי מתכת ולהסרת כתמים ופגמים אחרים.

סוגי מכונות השחזה

קיימים מספר סוגים של מכונות שחיקה. הסוגים הנפוצים ביותר הם מטחנות פני שטח, מטחנות גליליות ומטחנות ללא מרכז. לכל סוג מטחנה יש יתרונות וחסרונות משלו.

סוג מטחנה יתרונות חסרונות
מטחנת פני השטח יכול לייצר גימור חלק על משטחים שטוחים; יכול לשמש לטחינת צורות מורכבות דורש רמה גבוהה של מיומנות לתפעול; יכול להיות קשה להגדיר
מטחנה גלילית יכול לייצר גימור חלק על משטחים גליליים; יכול לשמש לטחינת צורות מורכבות דורש רמה גבוהה של מיומנות לתפעול; יכול להיות קשה להגדיר
מטחנה ללא מרכז יכול לייצר גימור חלק על משטחים גליליים; יכול לשמש לטחינת צורות מורכבות דורש רמה גבוהה של מיומנות לתפעול; יכול להיות קשה להגדיר

חומרים המשמשים לטחינה

החומרים המשמשים לטחינה משתנים בהתאם לסוג תהליך הטחינה שבו נעשה שימוש. חומרים נפוצים בשימוש בהשחזה כוללים חומרים שוחקים כגון תחמוצת אלומיניום, סיליקון קרביד ויהלום. חומרים אחרים המשמשים לטחינה כוללים קרמיקה, זכוכית ופלסטיק.

יתרונות הטחינה

השחזה הוא תהליך בעל יתרונות רבים על פני תהליכי עיבוד מתכת אחרים. השחזה יכולה לייצר גימור חלק על חלקי מתכת, מה שיכול לשפר את המראה והביצועים של החלקים. ניתן להשתמש בשחזה גם כדי להסיר כתמים ופגמים אחרים מחלקי מתכת. השחזה הוא גם תהליך חסכוני, שכן הוא דורש פחות אנרגיה ופחות כלים מאשר תהליכי עיבוד מתכת אחרים.

סיכום

השחזה הוא תהליך עיבוד מתכת הכולל שימוש בחומרים שוחקים כדי להקטין את פני השטח של חומר עבודה לצורה וגודל רצויים. קיימים מספר סוגים של מכונות שחיקה, לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה. חומרים נפוצים בשימוש בהשחזה כוללים חומרים שוחקים כגון תחמוצת אלומיניום, סיליקון קרביד ויהלום. לטחינה יתרונות רבים על פני תהליכי עיבוד מתכת אחרים, ביניהם היכולת לייצר גימור חלק על חלקי מתכת, יכולת הסרת כתמים ופגמים נוספים וחסכוניות התהליך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן