דף הבית » הכי פופולרי » תהליך מיצוי מתכות

תהליך מיצוי מתכות

2023-03-05 19:35:00+02:00

מה זה מיצוי מתכות?

מיצוי מתכות הוא תהליך השגת מתכות מהעפרות שלהם. עפרות הן סלעים טבעיים המכילים מתכת או תרכובות מתכת בריכוזים מספיקים כדי שיהיה כדאי כלכלית להפיק את המתכת. לאחר מכן מזקקים את העפרות כדי לחלץ את המתכת היקרה.

שיטות מיצוי מתכות

ישנן מספר שיטות שונות למיצוי מתכות, כולל פירו-מטלורגיה, הידרו-מטלורגיה ואלקטרו-מטלורגיה. פירומטלורגיה היא תהליך הפקת מתכות מהעפרות שלהם על ידי חימום לטמפרטורות גבוהות מאוד. תהליך זה משמש למיצוי מתכות כגון נחושת, אבץ ועופרת. הידרומטלורגיה היא תהליך הפקת מתכות מהעפרות שלהם על ידי המסתן בתמיסות מימיות. תהליך זה משמש להפקת מתכות כגון זהב, כסף ואורניום. אלקטרומטלורגיה היא תהליך הפקת מתכות מהעפרות שלהם באמצעות חשמל. תהליך זה משמש למיצוי מתכות כגון אלומיניום, מגנזיום וטיטניום.

השפעות סביבתיות של מיצוי מתכות

למיצוי מתכות יש מספר השפעות סביבתיות, לרבות זיהום אוויר, זיהום מים ושחרור מתכות רעילות לסביבה. זיהום אוויר נגרם משריפת דלקים מאובנים המשמשים להפעלת תהליך מיצוי המתכות. זה יכול להוביל לשחרור מזהמים כמו דו תחמוצת גופרית, תחמוצות חנקן וחלקיקים לאטמוספירה. זיהום מים נגרם משחרור מתכות רעילות ומזהמים אחרים למקורות המים. זה יכול להוביל לזיהום מי השתייה ולהרס של מערכות אקולוגיות מימיות. שחרור של מתכות רעילות לסביבה עלול להוביל לזיהום קרקע ומים וכן להצטברות של מתכות רעילות בשרשרת המזון. זה יכול להוביל למספר בעיות בריאותיות, כולל סרטן, הפרעות נוירולוגיות ומומים מולדים.

סיכום

מיצוי מתכות הוא תהליך חשוב המשמש להשגת מתכות מהעפרות שלהם. ישנן מספר שיטות שונות למיצוי מתכות, שלכל אחת יש השפעות סביבתיות משלה. חשוב להיות מודעים להשפעות הללו ולנקוט בצעדים לצמצום.

למד עוד

למידע נוסף על מיצוי מתכות, בדוק את הסרטון הזה מ-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן