דף הבית » טופ 100 » תהליך מיחזור פלסטיק: כיצד למחזר פלסטיק

תהליך מיחזור פלסטיק: כיצד למחזר פלסטיק

2023-03-10 18:42:00+02:00

מהו מיחזור פלסטיק?

מיחזור פלסטיק הוא תהליך של שחזור גרוטאות או פסולת פלסטיק ועיבוד מחדש של החומר למוצרים שימושיים. מכיוון שרוב הפלסטיק אינו מתכלה, מיחזור הוא חלק מהמאמצים העולמיים לצמצם את הפלסטיק בזרם הפסולת, במיוחד כ-8 מיליון טון פסולת הפלסטיק הנכנסת לאוקיינוס כדור הארץ מדי שנה.

איך עובד מיחזור פלסטיק?

תהליך מיחזור הפלסטיק מתחיל במיון הפריטים השונים לפי תכולת השרף שלהם. הטבלה מימין מציגה את שבעת סמלי מיחזור הפלסטיק השונים המסומנים בתחתית מכלי פלסטיק. טחנת המחזור ממיינת את הפלסטיק המשומש לפי סמלים אלו ועשויה לבצע מיון נוסף בהתאם לצבע הפלסטיק. לאחר מיון הפלסטיק, הוא קוצץ לפתיתים קטנים שנשטפים ומייבשים. לאחר מכן נמסים את הפתיתים ויוצרים כדורים, המשמשים לייצור מוצרים או מיכלים חדשים.

סוגי מיחזור פלסטיק

ישנם שני סוגים עיקריים של מיחזור פלסטיק: מיחזור מכני וכימי. מיחזור מכני הוא תהליך של שחזור החומר הפלסטי ויצירתו מחדש למוצר חדש. תהליך זה משמש לעתים קרובות עבור אריזות פלסטיק, כגון בקבוקים ומיכלים. מיחזור כימי, לעומת זאת, כרוך בפירוק הפלסטיק למרכיביו הכימיים, אשר לאחר מכן ניתן להשתמש בהם לייצור מוצרי פלסטיק חדשים.

מיחזור מכני

מיחזור מכני היא השיטה הנפוצה ביותר למחזור פלסטיק. זה כרוך במיון, כביסה, גריסה, התכה ורפורמה של הפלסטיק למוצרים חדשים. תהליך זה הוא פשוט יחסית וחסכוני, מה שהופך אותו לבחירה הפופולרית ביותר עבור מיחזור פלסטיק.

מיחזור כימיקלים

מיחזור כימי הוא תהליך מורכב יותר הכולל פירוק הפלסטיק למרכיביו הכימיים. לאחר מכן ניתן להשתמש ברכיבים אלה ליצירת מוצרי פלסטיק חדשים. תהליך זה יקר וגוזל זמן רב יותר ממחזור מכני, אך ניתן להשתמש בו למיחזור פלסטיק שלא ניתן למחזר באמצעים מכניים.

היתרונות של מיחזור פלסטיק

למיחזור פלסטיק יתרונות רבים. זה מפחית את כמות פסולת הפלסטיק במזבלות ובאוקיינוסים, שומר על משאבי טבע, חוסך באנרגיה ומסייע ביצירת מקומות עבודה בתעשיית המיחזור. בנוסף, מיחזור פלסטיק יכול לעזור להפחית את פליטת גזי חממה וליצור עתיד בר-קיימא יותר.

סֵמֶל סוג פלסטיק
#1 PET (פוליאתילן טרפתלאט)
#2 HDPE (פוליאתילן בצפיפות גבוהה)
#3 V (ויניל)
#4 LDPE (פוליאתילן בצפיפות נמוכה)
#5 PP (פוליפרופילן)
#6 PS (פוליסטירן)
#7 אחר (BPA, פוליקרבונט ולקסאן)

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן