דף הבית » TOP10 » תהליך כתיבת סיפור

תהליך כתיבת סיפור

2023-03-30 10:22:00+02:00

סיעור מוחות

הצעד הראשון בכתיבת סיפור הוא סיעור מוחות של רעיונות. זה יכול להיעשות לבד או עם קבוצת אנשים. סיעור מוחות יכול לכלול דיון בנקודות עלילה פוטנציאליות, דמויות, הגדרות ונושאים. חשוב להעלות כמה שיותר רעיונות בשלב זה, שכן זה יעזור לצמצם את מוקד הסיפור בהמשך.

מתאר

לאחר סיום סיעור המוחות, השלב הבא הוא יצירת מתווה. מתווה זה צריך לכלול את נקודות העלילה העיקריות, הדמויות, ההגדרות והנושאים שייחקרו בסיפור. חשוב להיות מפורט ככל האפשר בעת יצירת המתווה, שכן הוא ישמש מפת דרכים להמשך תהליך הכתיבה.

פיתוח דמויות

לאחר השלמת המתאר, השלב הבא הוא פיתוח הדמויות. זה כרוך ביצירת סיפורי רקע מפורטים עבור כל דמות, כמו גם המניעים והמטרות שלה. חשוב לוודא שכל דמות היא ייחודית ובעלת אישיות ייחודית משלה.

כתיבת הטיוטה הראשונה

לאחר שהדמויות פותחו, השלב הבא הוא לכתוב את הטיוטה הראשונה של הסיפור. טיוטה זו צריכה לכלול את כל נקודות העלילה, הדמויות, ההגדרות והנושאים שתוארו בשלב הקודם. חשוב להיות מפורט ככל האפשר בעת כתיבת הטיוטה הראשונה, שכן היא תשמש כבסיס להמשך הסיפור.

תיקון ועריכה

לאחר השלמת הטיוטה הראשונה, השלב הבא הוא לשנות ולערוך את הסיפור. זה כולל מעבר על הסיפור וביצוע שינויים בעלילה, בדמויות, בהגדרות ובנושאים. חשוב להיות כמה שיותר יסודי בעת תיקון ועריכה, שכן זה יעזור להבטיח שהסיפור יהיה כמה שיותר מלוטש.

טיוטה סופית

לאחר שהסיפור עבר תיקון ועריכה, השלב הבא הוא כתיבת הטיוטה הסופית. טיוטה זו צריכה לכלול את כל השינויים שבוצעו במהלך תהליך העדכון והעריכה. חשוב להקפיד שהטיוטה הסופית תהיה מהוקצעת ככל האפשר, שכן זו תהיה הגרסה שתוגש לפרסום.

סיכום

כתיבת סיפור היא תהליך יצירתי הדורש דמיון, תכנון ומיומנות. מאמר זה סיפק סקירה כללית של השלבים הכרוכים בכתיבת סיפור, מסיעור מוחות ועד הטיוטה הסופית. על ידי ביצוע שלבים אלה, סופרים יכולים ליצור סיפורים מרתקים ושובי לב.

  • סיעור מוחות
  • מתאר
  • פיתוח דמויות
  • כתיבת הטיוטה הראשונה
  • תיקון ועריכה
  • טיוטה סופית

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן