דף הבית » טופ 100 » תהליך כריית זהב: כיצד מכורים זהב?

תהליך כריית זהב: כיצד מכורים זהב?

2023-03-30 04:33:00+02:00

מהי כריית זהב?

כריית זהב היא תהליך של הפקת זהב מהאדמה. זהב היה מתכת יקרה מאוד מבוקשת עבור מטבעות, תכשיטים ואומנויות אחרות מאז תחילת ההיסטוריה המתועדת. הברק והגמישות שלו הופכים אותו לשימושי עבור מגוון רחב של יישומים דקורטיביים. זהב הוא גם מוליך טוב של חשמל והוא מאוד לא מגיב עם אוויר, מים ורוב החומרים האחרים. זה הופך אותה למתכת בעלת ערך עבור אלקטרוניקה ויישומים תעשייתיים אחרים.

איך מכורים זהב?

זהב נכרה בארבע שיטות שונות. כריית פלסר, כריית סלעים קשים, כריית תוצרי לוואי ובעיבוד עפרות זהב. מרבצי ה-placer מורכבים מחומר רופף יחסית המקשה על ביצוע מנהרות, ולכן רוב שיטות המיצוי כוללות מים או חפירה. כריית סלעים קשים היא תהליך של שימוש בבור פתוח או במנהרות כרייה תת-קרקעיות כדי לחלץ את הזהב מהסלע. שיטת כרייה זו אחראית לשחזור רוב אספקת הזהב בעולם. כריית תוצרי לוואי קשורה לכריית סלעים קשים, כאשר משתמשים בבור פתוח או במנהרות כרייה תת-קרקעיות. בכריית תוצרי לוואי, זהב הוא ממצא משני. המטרה העיקרית של פעולת הכרייה היא השחזור של נחושת, חול, חצץ או מוצרים אחרים, אך קיימות כמויות משמעותיות של זהב כדי להפוך את כריית תוצרי לוואי למיזם רווחי. קרקע, אדמה. ישנן מספר טכניקות ותהליכים שבאמצעותם ניתן להפיק זהב מכדור הארץ.

תהליך כריית הזהב

תהליך כריית הזהב מתחיל בחיפוש וחיפושים. זה כאשר חברה או יחיד מבקשים לזהות מרבצי זהב. גיאולוגים משתמשים בכלים מיוחדים כדי לזהות אזורים שבהם זהב עשוי להיות נוכח. לאחר זיהוי מרבץ זהב פוטנציאלי, הכורה יתחיל בתהליך של חפירה והפקת הזהב. תהליך זה יכול להיות פשוט כמו שימוש באת וסיגוף עבור זהב בנחל או שהוא יכול להיות מורכב, הכולל שימוש במכונות מתוחכמות ותהליכים כימיים. לאחר שהזהב הוצא, הוא בדרך כלל מותך ומזוק לתהליך טהור יותר. טופס. ההתכה כרוכה בחימום הזהב בחומר כימי הנקרא שטף. השטף נקשר עם המזהמים שבזהב, ומפריד אותם מהזהב הטהור. לאחר מכן יוצקים את הזהב לתוך תבניות ליצירת ברים או מטילי. השלב האחרון בתהליך כריית הזהב כולל זיקוק של הזהב. זה נעשה על ידי ערבוב הזהב עם מתכות אחרות ואז חימום שלו לטמפרטורה גבוהה מאוד. תהליך זה מסיר כל זיהומים שעלולים להיות נוכחים בזהב.

השפעות סביבתיות של כריית זהב

תהליך כריית הזהב היה אחראי לכמה הישגים מדהימים של הנדסה, אבל יש לו גם השפעה שלילית על הסביבה. תהליך הפקת הזהב מהאדמה מייצר כמות גדולה של זיהום. בתהליך כריית הזהב נעשה שימוש בציאניד, כספית וחומרים רעילים אחרים, שעלולים לדלוף למערכות מים סמוכות ולגרום לבעיות בריאותיות לאוכלוסיות המקומיות. בנוסף, לכריית זהב יכולה להיות השפעה הרסנית על הסביבה. תהליך הפקת הזהב מהאדמה מצריך שימוש בכמויות גדולות של אדמה. זה יכול להוביל לכריתת יערות, לשחיקת קרקע ולהרס של בתי גידול של בעלי חיים.

סיכום

כריית זהב היא מקור הכנסה חשוב עבור מדינות רבות, אך יש לה גם השפעה שלילית על הסביבה. בתהליך כריית הזהב נעשה שימוש בחומרים רעילים ועלול לגרום לנזק סביבתי משמעותי. חשוב לנקוט בצעדים לצמצום ההשפעה הסביבתית של כריית זהב ולהבטיח שהתהליך יהיה בטוח ויעיל ככל האפשר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן