דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך כימי ותהליך פיזיקלי

תהליך כימי ותהליך פיזיקלי

2023-03-30 06:05:00+02:00

מהו תהליך כימי?

תהליך כימי הוא תהליך הכולל תגובה כימית. תהליכים כימיים כוללים הפיכה של חומר אחד או יותר לחומרים חדשים. תהליכים כימיים משמשים במגוון תעשיות, כולל עיבוד מזון, תרופות והפקת אנרגיה. ניתן להשתמש בתהליכים כימיים ליצירת חומרים חדשים, כמו פלסטיק, או לפירוק חומרים קיימים, כמו שמן.

מהו תהליך פיזיקלי?

תהליך פיזיקלי הוא תהליך שאינו כרוך בתגובה כימית. תהליכים פיזיקליים כוללים טרנספורמציה של חומר אחד או יותר מבלי לשנות את ההרכב הכימי שלהם. תהליכים פיזיים משמשים במגוון תעשיות, כולל ייצור, בנייה ותחבורה. ניתן להשתמש בתהליכים פיזיקליים לעיצוב חומרים, כגון מתכות, או להפרדת חומרים, כגון מים ושמן.

דוגמאות לתהליכים כימיים

דוגמאות לתהליכים כימיים כוללים בעירה, תסיסה ואלקטרוליזה. בעירה היא תהליך של שריפת דלק, כגון בנזין, להפקת אנרגיה. תסיסה היא תהליך המרת סוכר לאלכוהול. אלקטרוליזה היא תהליך של שימוש בחשמל לפירוק חומר לחלקיו המרכיבים אותו.

דוגמאות לתהליכים פיזיקליים

דוגמאות לתהליכים פיזיקליים כוללים זיקוק, סינון והתגבשות. זיקוק הוא תהליך של הפרדת תערובת של נוזלים על ידי הרתחתם ואיסוף האדים. סינון הוא תהליך של הפרדת תערובת של מוצקים על ידי העברתה דרך מסנן. התגבשות היא תהליך יצירת גבישים מתמיסה.

שימושים בתהליכים כימיים ופיזיקליים

תהליכים כימיים ופיזיקליים משמשים במגוון תעשיות. תהליכים כימיים משמשים בייצור מזון, תרופות ואנרגיה. תהליכים פיזיים משמשים בתעשיות הייצור, הבנייה והתחבורה. תהליכים כימיים ופיזיקליים משמשים גם בחיי היומיום, כגון בייצור של ביגוד, מוצרי ניקוי ומוצרי קוסמטיקה. למידע נוסף על תהליך כימי ותהליך פיזיקלי ב-YouTube.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן