דף הבית » TOP10 » תהליך ייצור שוקולד: משעועית לבר

תהליך ייצור שוקולד: משעועית לבר

2023-03-29 16:52:00+02:00

קצירת פולי קקאו

פולי קקאו הם המרכיב העיקרי בשוקולד, והם נקטפים מעצי קקאו. העצים מקורם באקלים טרופי, והם גדלים במדינות כמו גאנה, אינדונזיה וברזיל. השעועית נקצרת ביד, ולרוב אוספים אותה בשקים גדולים. לאחר מכן, השעועית מועברת למתקן עיבוד שבו ניתן לעבד אותם לשוקולד.

התסיסה של השעועית

לאחר קצירת השעועית, יש לתסוס אותה. תהליך זה עוזר לפתח את טעם השעועית וגם עוזר להסיר חלק מהמרירות. את השעועית שמים בקופסאות עץ גדולות ומניחים לתסיסה מספר ימים. במהלך תקופה זו הופכים את השעועית באופן קבוע כדי להבטיח שתססה אחידה.

ייבוש השעועית

לאחר תסיסה של השעועית, יש לייבש אותה. זה נעשה על ידי פיזור השעועית על מגשים גדולים ומתן להם להתייבש בשמש. יש להפוך את השעועית באופן קבוע כדי להבטיח שהיא תתייבש באופן שווה. לאחר ייבוש השעועית, היא מוכנה לקליה.

צלייה וטחינת השעועית

השלב הבא בתהליך ייצור השוקולד הוא קליית השעועית. זה עוזר להוציא את הטעם של השעועית וגם עוזר להסיר חלק מהמרירות. את השעועית מניחים בתופי צלייה גדולים ומחממים לטמפרטורה גבוהה. לאחר מכן מצננים את השעועית וטוחנים לאבקה דקה.

קונצ'ינג וטמפרור השוקולד

לאחר שאבקת הקקאו נטחנה, היא מעורבבת עם מרכיבים אחרים כגון סוכר, חלב וחומרי טעם וריח. לאחר מכן מחממים תערובת זו ומערבבים בתהליך הנקרא קונכייה. זה עוזר לפתח את הטעם והמרקם של השוקולד. לאחר מכן השוקולד עובר מזגן, מה שעוזר להעניק לו גימור מבריק ומרקם חלק.

יציקה ואריזה של השוקולד

השלב האחרון בתהליך ייצור השוקולד הוא יציקת ואריזת השוקולד. את השוקולד יוצקים לתבניות ואז מצננים. לאחר שהשוקולד התקרר, הוא נארז ומוכן למכירה. האריזה יכולה להשתנות בהתאם לסוג השוקולד המיוצר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן