דף הבית » לא ידעתי » תהליך ייצור נייר – כיצד מייצרים נייר

תהליך ייצור נייר – כיצד מייצרים נייר

2023-03-29 09:55:00+02:00

מבוא לייצור נייר

נייר הוא חומר דק המיוצר על ידי לחיצה של סיבים לחים של עיסת תאית שמקורם בעץ, סמרטוטים או עשבים, וייבושם ליריעות גמישות. זהו חומר רב תכליתי עם שימושים רבים, כולל כתיבה, הדפסה, אריזה, ניקוי ומספר תהליכי תעשייה ובנייה. תהליך ייצור הנייר המודרני מבוסס על מלאכת ייצור הנייר העתיקה, שמקורה בסין בסביבות שנת 105 לספירה.

חומרי גלם המשמשים לייצור נייר

חומרי הגלם המשמשים לייצור נייר כוללים סיבי תאית, חומרי מילוי כגון חימר וסידן פחמתי וכימיקלים כגון אלום, רוזין וחומרי סיכה. סיבי תאית מתקבלים מעיסת עץ, כותנה מכותנה ומקורות צמחיים אחרים. חומרי מילוי משמשים לשיפור האטימות, הבהירות ויכולת ההדפסה של הנייר. משתמשים בכימיקלים לשיפור החוזק ותכונות אחרות של הנייר.

תהליך ייצור נייר

שלב 1: עיסה

השלב הראשון בתהליך ייצור הנייר הוא עיסה, הכוללת פירוק חומרי הגלם לעיסה. זה נעשה על ידי ערבוב חומרי הגלם עם מים וכימיקלים במיכל גדול הנקרא pulper. לאחר מכן מוקרנים את העיסה כדי להסיר חלקיקים ולכלוכים גדולים.

שלב 2: גיבוש

לאחר מכן נשאבת העיסה למכונת יצירה, שהיא מסך רשת גדול. העיסה נמרחת באופן שווה על פני המסך ולאחר מכן נלחצת ליצירת דף נייר. לאחר מכן מייבשים את הנייר ונלחצים כדי להסיר את כל הלחות שנותרה.

שלב 3: סיום

לאחר מכן מעבירים את הנייר דרך סדרה של גלילים כדי להחליק את פני השטח ולהסיר כל זיהומים שנותרו. לאחר מכן מצופה הנייר במגוון כימיקלים כדי לשפר את חוזקו, בהירותו ותכונות אחרות שלו. לאחר מכן חותכים את הנייר לגודל ולצורה הרצויים.

שלב 4: אריזה

לאחר מכן הנייר נארז למשלוח ללקוח. האריזה עשויה לכלול עטיפת הנייר בניילון או חומרים אחרים כדי להגן עליו מפני רטיבות וגורמים סביבתיים אחרים.

סיכום

ייצור נייר הוא תהליך מורכב הכולל מספר שלבים וחומרים. התהליך מתחיל עם עיסת חומרי הגלם ומסתיים באריזת המוצר המוגמר. התהליך יעיל ביותר ומייצר מוצר איכותי המשמש במגוון יישומים. למידע נוסף על תהליך ייצור הנייר, צפה בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן