דף הבית » בחירות הגולשים » תהליך ייצור יין: מענבים לבקבוק

תהליך ייצור יין: מענבים לבקבוק

2023-03-29 12:53:00+02:00

קצירת ענבים

השלב הראשון בתהליך ייצור היין הוא בציר הענבים. זה נעשה בדרך כלל ביד, למרות שחלק מהיקבים משתמשים במסיקים מכניים. הענבים נבחרים בקפידה ומונחים במיכלים להובלה ליקב. העיתוי של הבציר הוא קריטי, שכן הענבים חייבים להיות בשלים מספיק כדי לייצר את הטעם והארומה הרצויים.

ריסוק ולחיצה

ברגע שהענבים מגיעים ליקב, הם נמעכים ולוחצים. תהליך זה שואב את המיץ מהענבים, אשר מועבר לאחר מכן למיכל תסיסה. הקליפות, הזרעים והגבעולים נזרקים.

תְסִיסָה

לאחר מכן משאירים את המיץ לתסוס. בתהליך זה מוסיפים למיץ שמרים אשר הופכים את הסוכר שבמיץ לאלכוהול. תהליך התסיסה יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, תלוי בסוג היין המיוצר.

הזדקנות ומיזוג

לאחר השלמת תהליך התסיסה, היין מיושן בחביות עץ אלון או במיכלי נירוסטה. תהליך זה יכול להימשך בין מספר חודשים למספר שנים, תלוי בסוג היין המיוצר. במהלך תקופה זו, היין מעורבב עם יינות אחרים ליצירת הטעם והארומה הרצויים.

קנס וסינון

לאחר השלמת תהליך היישון, היין עובר קנס וסינון. תהליך זה מסיר כל זיהומים מהיין, כגון משקעים או חלקיקים. לאחר מכן היין מוכן לביקבוק.

ביקבוק ותיוג

השלב האחרון בתהליך ייצור היין הוא ביקבוק ותיוג. היין מבוקבק ומסומן עם שם היקב, סוג היין והבציר. לאחר מכן, הבקבוקים מוכנים למשלוח לקמעונאים ולצרכנים.

סיכום

תהליך ייצור היין הוא תהליך מורכב וגוזל זמן. מבציר הענבים ועד ביקבוק המוצר הסופי, ישנם שלבים רבים המעורבים בייצור היין. הבנת השלבים השונים הכרוכים בייצור היין יכולה לעזור לך להעריך את העבודה הקשה והמסירות הנלווים לייצור בקבוק יין איכותי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן