דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך ייצור הנייר

תהליך ייצור הנייר

2023-03-10 05:24:00+02:00

קצירת עצים לייצור נייר

ייצור הנייר מתחיל בקצירת עצים. עצים נכרתים ומועברים לטחנת נייר, שם חותכים אותם לחתיכות קטנות. לאחר מכן מערבבים את הצ'יפס עם מים וכימיקלים ליצירת תמיסה. תרחיץ זה מועבר לאחר מכן דרך סדרה של מסכים ומסננים כדי להסיר כל זיהומים.

עיסת נייר

השלב הבא בתהליך ייצור הנייר הוא עיסת נייר. זהו תהליך פירוק שבבי העץ לסיבים בודדים. זה נעשה על ידי שימוש בשילוב של תהליכים מכניים וכימיים. לאחר מכן מפרידים את הסיבים מהתרחיץ ונשטפים כדי להסיר כל זיהומים שנותרו.

יצירת נייר

לאחר מכן מערבבים את הסיבים עם מים וכימיקלים אחרים ליצירת עיסת נייר. עיסה זו מועברת לאחר מכן דרך סדרה של גלילים ומסכים ליצירת גיליון נייר רציף. לאחר מכן מייבשים את הנייר וחותכים אותו לגודל ולצורה הרצויים.

מסיים את הנייר

השלב האחרון בתהליך ייצור הנייר הוא סיום. זה כרוך בציפוי הנייר במגוון כימיקלים כדי לתת לו גימור מבריק, כמו גם הוספת כל תכונות נוספות כגון סימני מים או הבלטות. לאחר מכן הנייר מוכן לאריזה ומשלוח.

השפעה סביבתית של ייצור נייר

לתהליך ייצור הנייר יש השפעה סביבתית משמעותית. קצירת עצים עלולה להוביל לכריתת יערות שעלולה להשפיע לרעה על הסביבה. השימוש בכימיקלים בתהליך ייצור הנייר עלול להוביל גם לזיהום מים ואוויר. בנוסף, ייצור נייר דורש כמות גדולה של אנרגיה, מה שעלול להוביל לפליטת גזי חממה מוגברת. למרות ההשפעות הסביבתיות הללו, ייצור הנייר הוא חלק חשוב מהחברה שלנו. נייר משמש למגוון מטרות, מהדפסת ספרים ועד מוצרי אריזה. חשוב להיות מודעים להשפעות הסביבתיות של ייצור נייר ולנקוט בצעדים לצמצום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן