דף הבית » בחירות הגולשים » תהליך ייצור גבינה צהובה

תהליך ייצור גבינה צהובה

2023-03-28 17:04:00+02:00

חליבת הפרות

ייצור הגבינה הצהובה מתחיל בחליבה של פרות. פרות נחלבות פעמיים ביום, בדרך כלל בבוקר ובערב. החלב נאסף במיכל נירוסטה גדול ולאחר מכן מועבר למפעל הגבינות.

הכנת הגבינה

לאחר שהחלב מגיע למפעל הגבינות הוא מפוסטר ולאחר מכן מונח בבור גדול. הבור מחומם לטמפרטורה מסוימת ולאחר מכן מוסיפים תרבית סטרטר. תרבות התחלה זו מכילה חיידקים שיעזרו ליצור את הטעם והמרקם של הגבינה. לאחר הוספה של תרבית המתנע, מוסיפים רנט לבור. רנט הוא אנזים שעוזר להקריש את החלב, והופך אותו למסה מוצקה. לאחר מכן חותכים את המסה המוצקה לקוביות קטנות ומערבבים. זה עוזר לשחרר את מי הגבינה, שהיא החלק הנוזלי של החלב. לאחר מכן מחממים את הקוביות ומערבבים עד שהן נוצרות עיסה סמיכה. לאחר מכן מניחים את המשחה בתבניות ולוחצים כדי להסיר את כל מי גבינה שנותר. לאחר מכן מניחים את הגבינה בתמיסת מי מלח למשך מספר ימים כדי לעזור לה להעניק לה טעם מלוח.

מיישנים את הגבינה

לאחר שהגבינה הומלחה, היא מונחת בחדר קריר וחשוך להתיישן. בזמן זה הגבינה מפתחת את הטעם והמרקם שלה. את הגבינה הופכים באופן קבוע כדי לוודא שהיא מתיישנת בצורה אחידה. תהליך היישון יכול להימשך בין מספר שבועות למספר חודשים, תלוי בסוג הגבינה המיוצרת. לאחר שהגבינה התיישנה לרמה הרצויה, היא מוכנה לאריזה ולמכירה. את הגבינה חותכים לקוביות ומניחים בנייר שעווה או בניילון נצמד. לאחר מכן הוא מסומן ומניח בקופסה או במיכל למשלוח. גבינה צהובה היא גבינה טעימה ורסטילית שניתן להשתמש בה במגוון מאכלים. זה נעשה באמצעות תהליך פשוט שהיה בשימוש במשך מאות שנים. החל מחליבת פרות ועד לאריזת הגבינה, ייצור גבינה צהובה היא צורת אמנות שרבים נהנים ממנה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן