דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך חתונה ברבנות

תהליך חתונה ברבנות

2023-02-27 22:10:00+02:00

אירוסין

חתונה ברבנות מתחילה עם האירוסין. זוהי תקופה של שמחה וחגיגה, ולעתים קרובות בני הזוג מוקפים במשפחה וחברים. האירוסין הוא זמן עבור בני הזוג להכיר אחד את השני טוב יותר ולדון בתוכניותיהם לעתיד. במהלך האירוסין ידונו בני הזוג גם בפרטי טקס החתונה והכתובה, או חוזה הנישואין.

טקסים לפני חתונה

לפני טקס החתונה, ישנם מספר טקסים שעל בני הזוג לבצע. אלה כוללים את הכיסוי, או רעלה של הכלה, ואת החופה, או חופת החתונה. הכיסוי הוא מחווה סמלית שבה החתן מצעיף את הכלה, מסמן את מחויבותו כלפיה. החופה היא חופה הנערכת מעל בני הזוג במהלך הטקס, המסמלת את הבית שיבנו יחדיו.

טקס החתונה

טקס החתונה הוא החלק החשוב ביותר בתהליך החתונה של הרבנות. במהלך הטקס יחליפו בני הזוג טבעות ויקראו את שבע הברכות. שבע הברכות הן סדרה של תפילות הנאמרות לברך את בני הזוג ונישואיהם. לאחר שבע הברכות יחתמו בני הזוג על הכתובה, או חוזה הנישואין. מסמך זה מתאר את הזכויות והחובות של בני הזוג בנישואיהם.

שבירת הזכוכית

בתום הטקס ישבור החתן כוס. זוהי מחווה סמלית המסמנת את שבריריות החיים ואת חשיבות ההוקרה של כל רגע. לאחר שבירת הכוס, הזוג נישא רשמית והאורחים ירעיפו עליהם ברכות ואיחולים.

חגיגות לאחר חתונה

לאחר טקס החתונה, בני הזוג יערכו לעתים קרובות קבלת פנים או מסיבה כדי לחגוג את נישואיהם. זה הזמן לבני הזוג ליהנות מחברת משפחתם וחבריהם ולהשתתף בשמחת האיחוד. קבלת הפנים היא גם זמן עבור בני הזוג להודות לאורחים שלהם על תמיכתם ולהחליף מתנות.

סיכום

חתונה ברבנות היא טקס יפה ומשמעותי החוגג את איחוד שני אנשים מאוהבים. מהאירוסין ועד טקס החתונה והחגיגות שלאחר החתונה, תהליך החתונה של הרבנות מלא בשמחה ואהבה.

טבלה של תהליך חתונה ברבנות

שלב תיאור
אירוסין זמן של שמחה וחגיגה, זוגיות דנים בטקס חתונה וכתובה
טקסים לפני חתונה בדקן, חופה וטקסים אחרים
טכס חתונה החלפת טבעות, שבע ברכות, חתימה על כתובה
שבירת הזכוכית מחווה סמלית המסמנת את שבריריות החיים
חגיגות לאחר חתונה קבלת פנים או מסיבה לרגל איחוד בני הזוג

למידע נוסף על תהליך החתונה הרבנית, בקר בכתובת he.wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן