דף הבית » מעניין » תהליך השתלת שיניים: למה לצפות

תהליך השתלת שיניים: למה לצפות

2023-03-07 23:37:00+02:00

מהו השתלת שיניים?

שתל דנטלי הוא עמוד טיטניום המונח בניתוח לתוך עצם הלסת כדי להחליף שן חסרה. העמוד משמש כעוגן לשן חלופית, כגון כתר, גשר או תותבת. שתלים דנטליים הם דרך מצוינת להחזיר את החיוך שלך ולשפר את בריאות הפה שלך.

תהליך השתלת שיניים

תהליך השתלת השיניים נמשך בדרך כלל מספר חודשים. הצעד הראשון הוא להתייעץ עם רופא השיניים שלך כדי לקבוע אם אתה מועמד טוב להשתלת שיניים. רופא השיניים שלך יעריך את בריאות הפה שלך וייקח צילומי רנטגן כדי לקבוע אם עצם הלסת שלך חזקה מספיק כדי לתמוך בשתל. אם אתה מועמד טוב להשתלת שיניים, רופא השיניים שלך יפנה אותך למנתח הפה לצורך ביצוע השתל. במהלך הליך התקנת השתל, מנתח הפה יעשה חתך קטן בחניכיים שלך ויכניס את השתל לתוך עצם הלסת. לאחר מכן, השתל יישאר להחלים ולהשתלב עם עצם הלסת. תהליך זה יכול להימשך מספר חודשים. לאחר שהשתל החלים והשתלב עם עצם הלסת, רופא השיניים שלך ימקם תמיכה על השתל. הניצב הוא עמוד מתכת קטן שיחזיק את השן החלופית במקומה. לאחר מכן רופא השיניים שלך ייקח טשמים מהשיניים שלך וישלח אותם למעבדת שיניים כדי ליצור את השן החלופית.

טיפול בשתלים הדנטליים שלך

לאחר הנחת השן החלופית, חשוב לטפל היטב בשתלים הדנטליים. חשוב לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע כדי לשמור על השתלים נקיים וללא רובד וחיידקים. כמו כן, עליך לבקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים.

סיכונים של השתלות שיניים

למרות שתלי שיניים בטוחים בדרך כלל, ישנם כמה סיכונים הקשורים להליך. סיכונים אלה כוללים זיהום, נזק עצבי ובעיות בסינוסים. חשוב לדון בסיכונים אלו עם רופא השיניים שלך לפני ביצוע ההליך.

היתרונות של השתלות שיניים

השתלות שיניים מציעות יתרונות רבים, לרבות שיפור בריאות הפה, שיפור המראה ושיפור התפקוד. השתלת שיניים היא גם דרך מצוינת להחליף שיניים חסרות ולהחזיר את החיוך שלך.

עלות השתלות שיניים

עלות השתלת שיניים יכולה להשתנות בהתאם למספר השתלים הדרושים וסוג השיניים החלופיות בהן נעשה שימוש. חשוב לדון בעלות השתלת שיניים עם רופא השיניים שלך לפני ביצוע ההליך. למידע נוסף על השתלות שיניים בויקיפדיה

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן