דף הבית » TOP10 » תהליך השתלת לב: למה לצפות

תהליך השתלת לב: למה לצפות

2023-03-13 18:27:00+02:00

מהי השתלת לב?

השתלת לב היא ניתוח גדול המחליף לב פגום או חולה בלב תורם בריא. לב התורם נלקח בדרך כלל מתורם שנפטר, אם כי במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בתורם חי. הניתוח נעשה בדרך כלל בבית חולים ויכול להימשך מספר שעות.

למה לצפות במהלך תהליך השתלת הלב

לפני הניתוח, המטופל יעבור סדרה של בדיקות כדי לוודא שהם בריאים מספיק עבור ההליך. זה כולל בדיקות דם, אלקטרוקרדיוגרמה (ECG) וצילום חזה. המטופל יעבור הערכה גם על ידי קרדיולוג וצוות השתלות כדי לוודא שהם מועמדים טובים לניתוח. לאחר שהמטופל יאושר לניתוח, הם יוכנסו לרשימת המתנה ללב תורם. זמן ההמתנה יכול להשתנות בהתאם למצבו הבריאותי של המטופל ולזמינות הלבבות התורמים. כאשר לב תורם זמין, המטופל יועבר לחדר הניתוח. במהלך הניתוח יוסר הלב הפגוע של המטופל ויוחלף בלב התורם. המטופל יחובר למכונת לב-ריאה כדי לשמור על זרימת הדם שלו בזמן הניתוח. לאחר הניתוח, המטופל יועבר ליחידה לטיפול נמרץ (ICU) כדי להחלים. במהלך תקופה זו, המטופל יהיה במעקב צמוד לאיתור כל סימן של סיבוכים. ייתכן שהמטופל יצטרך גם ליטול תרופות כדי למנוע דחייה של הלב התורם.

סיכונים של ניתוח השתלת לב

כמו בכל ניתוח גדול, ישנם סיכונים הקשורים להשתלת לב. אלה כוללים זיהום, דימום ודחייה של הלב התורם. המטופל עלול גם לחוות תופעות לוואי מהתרופות המשמשות למניעת דחייה.

החלמה לאחר השתלת לב

תהליך ההחלמה לאחר השתלת לב יכול להימשך מספר שבועות או חודשים. במהלך תקופה זו, המטופל יצטרך לקחת תרופות כדי למנוע דחייה ויצטרך לעקוב אחר תוכנית דיאטה ופעילות גופנית קפדנית. המטופל יצטרך גם להגיע לפגישות מעקב קבועות עם הרופא שלו.

לחיות עם לב מושתל

לאחר שהמטופל החלים מהניתוח, הם יצטרכו ליטול תרופות למשך שארית חייו כדי למנוע דחייה של הלב התורם. המטופל גם יצטרך להגיע לפגישות מעקב קבועות עם הרופא שלו ולנהוג באורח חיים בריא. החיים עם לב מושתל יכולים להיות מאתגרים, אבל זה גם יכול להיות מתגמל. עם טיפול ותמיכה נאותים, המטופל יכול לנהל חיים ארוכים ובריאים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן