דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » דברים חשובים על תהליך החזון

דברים חשובים על תהליך החזון

תהליך הראייה

תהליך הראייה אינו ליניארי. זוהי סדרה של שלבים שהמוח עובר לפני שהוא יכול לראות.

השלב הראשון הוא כאשר העיניים פקוחות והמוח עדיין במצב שינה, כך שהוא לא יכול לעבד שום דבר. השלב השני קורה כשהעיניים פקוחות והמוח מתעורר, אבל עדיין לא נראה אור. השלב השלישי קורה כאשר יש אור, אבל אין מספיק אור כדי לראות עצמים בבירור. השלב הרביעי קורה כאשר יש מספיק אור לראות עצמים בבירור, אבל הם רחוקים מכדי שנוכל להתמקד בהם.

השלב החמישי והאחרון מתרחש כאשר אנו יכולים להתמקד במשהו שקרוב מספיק כדי שנוכל להבין איך הוא נראה ולהבין אותו.

תהליך הראייה הוא תהליך הדרגתי שמתחיל בעיניים וממשיך בשאר חלקי המוח. זה מתחיל באור שנכנס לעינינו ומתגלה על ידי הרשתית, ובשלב זה הוא מועבר לקליפת הראייה שם הוא מעובד לתמונה.

ניתן לפרק את תהליך הראייה לשלבים שונים הכוללים:

– רואה

– התמקדות

– הכרה

– תפיסה

– הבנה

zמבנה העין ותהליך הראיה

תהליך הראייה הוא תהליך מסובך ולא קל להבין אותו. אבל אם אתה יודע את היסודות, אתה יכול להבין טוב יותר מה קורה בעיניך.

העין מורכבת משלושה חלקים עיקריים: הקרנית, הקשתית והרשתית. האור חודר דרך הקרנית וממוקד בעדשה שם הוא מוקרן על גבי קרום רגיש לאור הנקרא הרשתית. הרשתית שולחת מידע למוח שלך על מה שקורה מולך.

תהליך הראייה מתחיל עם כניסת האור דרך הקרנית שלך וממוקדת לעדשה על ידי העדשה הגבישית שלך, שם הוא עובר שלושה תהליכים שונים לפני שהוא מגיע לרשתית שלך.

מבנה העין ותהליך הראיה

תהליך הראייה מתחיל במבנה העין ובקולטני האור שלה. הרשתית היא השכבה הרגישה לאור מול האישון. זוהי שכבה דקה שמצפה את עיניך ומקבלת מידע דרך עצב הראייה שלך כדי לשלוח אותו למוח שלך לעיבוד.

הרשתית היא שכבה דקה שמצפה את עיניך ומקבלת מידע דרך עצב הראייה שלך כדי לשלוח אותו למוח שלך לעיבוד. הוא מורכב משני סוגים של תאים, מוטות וחרוטים, שאחראים על סוגים שונים של תפיסה חזותית. מוטות וחרוטים. מוטות רגישים לאור אך לא לצבע, בעוד קונוסים רגישים יותר לצבע אך לא לאור. כאשר שני סוגי התאים עובדים יחד, הם נותנים לך תפיסת עומק, זיהוי צבעים ועוזרים לך לראות בתנאי תאורה חלשה.

עצבי הראייה

עצבי הראייה הם שני צרורות ארוכות של סיבי עצב המעבירים מידע חזותי מהעין למוח. הם ממוקמים משני צידי האף ומתרחבים מהעין לחלק האחורי של כל מסלול.

עצב הראייה הוא צרור של סיבי עצב הנושאים מידע על אור וצבע מהעיניים שלנו אל המוח שלנו. עצבי הראייה נקראים גם “קווי הטלפון של העיניים”. שתי צרורות ארוכות אלו של סיבי עצב, אחת בכל צד, משתרעות מהאישון של העין ועד לחלקה האחורי. לאחר מכן העצבים ממשיכים למטה דרך כל מסלול ומסתיימים בנקודה מאחורי כל עין הנקראת “הדיסק האופטי”.

עצב הראייה מעביר מידע מהרשתית למוח שלך בצורה יעילה מאוד. הוא מכיל גם שני סוגים של קולטנים הנקראים מוטות וחרוטים אשר אחראים על חישת אור וצבע בהתאמה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן