דף הבית » המלצת הצוות » תהליך הקפאת ביצים: מה שאתה צריך לדעת

תהליך הקפאת ביצים: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-25 22:02:00+02:00

מה זה הקפאת ביצים?

הקפאת ביציות היא תהליך המאפשר לנשים לשמר את הביציות שלהן לשימוש עתידי. התהליך כולל שאיבת ביציות מהשחלות, הקפאתן ואחסנה במעבדה. לאחר מכן ניתן להפשיר את הביצים הקפואות ולהשתמש בהן בעתיד להפריה חוץ גופית (IVF). הקפאת ביצים היא טכנולוגיה חדשה יחסית, והיא הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות.

היתרונות של הקפאת ביצים

הקפאת ביציות יכולה לספק מספר יתרונות לנשים המעוניינות לדחות את הלידה. זה יכול לתת לנשים יותר שליטה על בחירות הרבייה שלהן, ולאפשר להן להתמקד בקריירה שלהן או ביעדי חיים אחרים מבלי לדאוג לפוריות שלהן. הקפאת ביציות יכולה להועיל גם לנשים העומדות בפני טיפולים רפואיים שעלולים להשפיע על פוריותן, כגון כימותרפיה או הקרנות.

סיכונים פוטנציאליים של הקפאת ביציות

למרות שהקפאת ביצים נחשבת בדרך כלל בטוחה, ישנם כמה סיכונים פוטנציאליים הקשורים לתהליך. הסיכונים השכיחים ביותר כוללים תסמונת גירוי יתר שחלתי (OHSS), זיהום ונזק לשחלות. בנוסף, אין ערובה שהביציות יהיו ברות קיימא לאחר הפשרתן ושימוש להפריה חוץ גופית.

למה לצפות במהלך תהליך הקפאת הביצים

תהליך הקפאת הביצים כולל בדרך כלל מספר שלבים. ראשית, האישה תצטרך לעבור טיפול הורמונלי כדי לעורר את ייצור הביציות. לאחר מכן מתבצעת אולטרסאונד למעקב אחר צמיחת הביציות. לאחר שהביציות בשלות, הן נשלפות מהשחלות באמצעות מחט. לאחר מכן הביצים מוקפאות ומאוחסנות במעבדה.

עלות הקפאת ביצים

עלות הקפאת הביציות עשויה להשתנות בהתאם למרפאה ולפרוצדורה הספציפית. בדרך כלל, עלות הקפאת הביציות כוללת את עלות הטיפול ההורמונלי, האולטרסאונד, החזרת הביציות ואחסון הביציות.

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני הקפאת הביצים

לפני שתחליטו להקפיא את הביצים שלכם, חשוב לקחת בחשבון את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים. כמו כן, חשוב לדון בתהליך עם הרופא שלך ולוודא שאתה מרגיש בנוח עם המרפאה ומההליך.

אֶמְצָעִי

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן