דף הבית » המלצת הצוות » תהליך הקפאת ביציות כללי: מה שאתה צריך לדעת

תהליך הקפאת ביציות כללי: מה שאתה צריך לדעת

2023-02-27 19:50:00+02:00

מה זה הקפאת ביצים?

הקפאת ביציות היא תהליך המאפשר לנשים לשמר את הביציות שלהן לשימוש עתידי. התהליך כולל שאיבת ביציות מהשחלות והקפאתן במעבדה. לאחר מכן ניתן לאחסן את הביצים הקפואות לפרק זמן בלתי מוגבל. הקפאת ביצים היא טכנולוגיה חדשה יחסית, והיא הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות.

מי צריך לשקול הקפאת ביצים?

הקפאת ביציות היא אופציה לנשים שרוצות לשמר את הפוריות שלהן לעתיד. הוא משמש לעתים קרובות על ידי נשים העומדות בפני טיפולים רפואיים שעלולים להשפיע על פוריותן, כגון כימותרפיה או הקרנות. הוא משמש גם נשים שעדיין לא מוכנות להביא ילדים לעולם, אך רוצות לשמר את הפוריות שלהן לעתיד.

מהו תהליך הקפאת הביצים?

תהליך הקפאת הביציות מתחיל בדרך כלל בהתייעצות עם מומחה לפוריות. במהלך הייעוץ, הרופא ידון בסיכונים וביתרונות של הקפאת ביציות, כמו גם בעלות. הרופא גם יסקור את ההיסטוריה הרפואית של המטופלת ויבצע בדיקה גופנית. לאחר השלמת הייעוץ, המטופלת תתחיל בתהליך הקפאת הביציות. תהליך זה כולל בדרך כלל נטילת תרופות פוריות כדי לעורר את השחלות לייצר ביציות מרובות. לאחר מכן אוספים את הביצים מהשחלות באמצעות מחט ומזרק. הביצים מוקפאות לאחר מכן במעבדה תוך שימוש בתהליך הנקרא ויטריפיקציה. לאחר הקפאת הביצים, ניתן לאחסן אותן לפרק זמן בלתי מוגבל. כאשר המטופלת מוכנה להשתמש בביציות, ניתן להפשיר אותן ולהפריה בזרע. לאחר מכן ניתן להשתיל את הביציות המופרות ברחם, וכתוצאה מכך הריון. הקפאת ביציות היא דרך בטוחה ויעילה לשמר את הפוריות לעתיד. חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של הקפאת ביציות עם מומחה פוריות לפני תחילת התהליך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן