דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך הקנוניזציה – מה זה ואיך זה עובד?

תהליך הקנוניזציה – מה זה ואיך זה עובד?

2023-03-09 21:29:00+02:00

מהו תהליך הקנוניזציה?

תהליך הקנוניזציה הוא הנוהל שבו אדם מוכרז כקדוש על ידי הכנסייה הקתולית. מדובר בתהליך ממושך הכולל חקירה מעמיקה של חיי המועמד ופועלו. התהליך מפוקח על ידי הקהילה למען הקדושים, מחלקה של הקוריה הרומית.

היסטוריה של תהליך הקנוניזציה

תהליך הקנוניזציה התפתח במשך מאות שנים. בכנסייה המוקדמת, הוכרזו קדושים בהערכה עממית. מאוחר יותר, התהליך נעשה רשמי יותר, כאשר האפיפיור קיבל את ההחלטה הסופית. במאה ה-12, התהליך שוכלל עוד יותר, כאשר האפיפיור האציל את משימת חקירת חייו ועבודתו של המועמד לוועדה מיוחדת.

השלבים של תהליך הקנוניזציה

תהליך הקנוניזציה מורכב ממספר שלבים:

  • המועמד מוכרז "מכובד" על ידי האפיפיור.
  • המועמד מוכרז "מבורך" על ידי האפיפיור.
  • המועמד מוכרז כ"קדוש" על ידי האפיפיור.

השלב הראשון הוא הכרזת המועמד כ"מכובד". זאת לאחר חקירה מעמיקה של חיי המועמד ופועלו. החקירה מנוהלת על ידי ועדה מיוחדת שמונתה על ידי האפיפיור. השלב השני הוא הכרזת המועמד כ"מבורך". הדבר נעשה לאחר שאומת נס שיוחס למועמד. יש לאמת את הנס על ידי ועדה מיוחדת שמונתה על ידי האפיפיור. השלב השלישי והאחרון הוא הכרזת המועמד כ"קדוש". הדבר נעשה לאחר שאומת נס שני שיוחס למועמד. שוב, יש לאמת את הנס על ידי ועדה מיוחדת שמונתה על ידי האפיפיור.

סיכום

תהליך הקנוניזציה הוא תהליך ארוך ומורכב. מדובר בחקירה יסודית של חיי המועמד ופועלו וכן אימות ניסים המיוחסים למועמד. התהליך מפוקח על ידי הקהילה למען הקדושים, מחלקה של הקוריה הרומית. למידע נוסף על תהליך הקנוניזציה, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן