דף הבית » לא ידעתי » תהליך הקטנת חזה – מה שאתה צריך לדעת

תהליך הקטנת חזה – מה שאתה צריך לדעת

2023-03-13 09:48:00+02:00

מהי הקטנת חזה?

הקטנת חזה, הידועה גם בשם הקטנת ממופלסיה, היא הליך כירורגי שמקטין את גודל השדיים. זה מבוצע בדרך כלל כדי להפחית את אי הנוחות הפיזית הנגרמת משדיים גדולים מדי, כגון כאבי צוואר וגב. ניתן להשתמש בו גם לשיפור הצורה והגודל של השדיים, כמו גם להקטנת גודל העטרה (האזור הכהה סביב הפטמה).

מי מועמדת להקטנת חזה?

הקטנת חזה מומלצת בדרך כלל לנשים שיש להן חזה גדול מדי שגורם לאי נוחות פיזית או להכרה עצמית. חשוב לציין שהקטנת חזה אינה מומלצת לנשים שמתכננות להיכנס להריון או מניקות. בנוסף, נשים ששוקלות הקטנת חזה צריכות להיות במצב בריאותי גופני טוב ולהיות בעלות ציפיות ריאליות לגבי תוצאות ההליך.

מהו תהליך הקטנת חזה?

תהליך הקטנת החזה מתחיל בדרך כלל בהתייעצות עם מנתח פלסטי. במהלך הייעוץ ידון המנתח במטרות המטופל ובציפיותיו וכן בסיכונים וביתרונות של ההליך. המנתח גם יערוך מדידות של השדיים וידון בסוג ההרדמה שתשמש במהלך ההליך.

במהלך ההליך, המנתח יבצע חתך בשד ויסיר עודפי שומן, רקמת בלוטות ועור. הרקמה הנותרת תעוצב מחדש והפטמות עשויות להיות ממוקמות מחדש. לאחר מכן החתכים ייסגרו עם תפרים. ההליך כולו אורך בדרך כלל שעתיים עד שלוש שעות.

מהו זמן ההחלמה להקטנת חזה?

זמן ההחלמה להקטנת חזה משתנה ממטופל למטופל. מיד לאחר ההליך, השדיים עלולים להיות נפוחים וחבולים. המטופל עלול גם לחוות כאב ואי נוחות. המנתח ירשום בדרך כלל תרופות נגד כאב כדי לסייע בניהול כל אי נוחות.

רוב החולים מסוגלים לחזור לעבודה ולפעילויות רגילות אחרות תוך שבוע עד שבועיים. עם זאת, יש להימנע מפעילות מאומצת למשך ארבעה עד שישה שבועות לפחות. המטופלת צריכה גם ללבוש חזייה תומכת במשך מספר שבועות לאחר ההליך.

סיכונים של הקטנת חזה

כמו בכל הליך כירורגי, ישנם סיכונים הקשורים להקטנת חזה. סיכונים אלה כוללים זיהום, דימום וצלקות. בנוסף, המטופל עלול לחוות שינויים בתחושה בפטמות או בשדיים. חשוב לדון בסיכונים עם המנתח לפני ההליך.

עלות הקטנת חזה

עלות הקטנת חזה משתנה בהתאם להיקף ההליך ושכר הטרחה של המנתח. רוב חברות הביטוח יכסו את עלות ההליך אם זה ייחשב הכרחי מבחינה רפואית. חשוב לבדוק מול חברת הביטוח לפני ההליך כדי לקבוע מה מכוסה.

מציאת מנתח מוסמך

חשוב למצוא מנתח מוסמך המנוסה בביצוע הליכי הקטנת חזה. המנתח צריך להיות מוסמך על ידי המועצה ובעל רקורד טוב של הליכים מוצלחים. כמו כן, חשוב לשאול את המנתח על ניסיונו עם ההליך ולבקש לראות תמונות לפני ואחרי של עבודתם.

סיכום

הקטנת חזה היא הליך כירורגי שיכול להקטין את גודל השדיים ולשפר את צורתם. חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של ההליך עם מנתח מוסמך לפני ההליך. בנוסף, חשוב למצוא מנתח מוסמך אשר מנוסה בביצוע הליכי הקטנת חזה.

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן