דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » כל המידע על תהליך חישול מתכות

כל המידע על תהליך חישול מתכות

תהליך הצריפה של מתכות

תהליך חישול מתכות הוא תהליך המקדם את הסרת הלחצים הפנימיים במתכת. זה מושג על ידי חימום המתכת לטמפרטורה שבה היא הופכת לניתנת לגימור ולאחר מכן קירור מהיר שלה.

תהליך חישול מתכות קיים מאז ימי קדם. הוא שימש לחיזוק והקשחת מתכות, אך הוא מצא שימוש גם בתעשיות מודרניות כמו תעופה וחלל, רכב ואלקטרוניקה.

חישול נעשה על ידי חימום המתכת לטמפרטורות שבין 900-1200 מעלות פרנהייט למשך פרק זמן, בדרך כלל בין 1-2 שעות. החום מרכך את המתכת וגורם לה להיות גמישה, מה שמאפשר הסרה קלה יותר של לחצים פנימיים הנגרמים מתהליכי ייצור או גורמים אחרים כמו עבודה קרה או הלם תרמי.

חישול הוא תהליך במטלורגיה הכולל חימום מתכת לטמפרטורה מסוימת ולאחר מכן מאפשר לה להתקרר לאט. הוא משמש לעתים קרובות כדי לרכך ולמזג את החומר, או כדי ליצור שלבים שונים בתוך המתכת.

ניתן לעקוב אחר תהליך חישול מתכות עד לתקופות קדומות. הם חוממו עד שהם היו לוהטים אדומים, ואז צללו למים קרים לפני שנשלפו שוב והניחו להם להתקרר לאט. בעידן המודרני, תהליך זה הוחלף בחימום החומר בתנור עד שהוא מגיע לטמפרטורה מסוימת לפני קירורו במים או נוזלים אחרים.

סוגי מתכות

מתכות הן דוגמה מצוינת לקטגוריה של חומרים שהיו בשימוש מאז תחילת הזמן. הם משמשים בתעשיות רבות ושונות כגון בנייה, ייצור ותחבורה.

ישנם סוגים רבים של מתכות, הכוללים ברזל, נחושת, זהב, כסף ופלטינה. לכל מתכת תכונות משלה שהופכות אותה לשימושית בתחומים שונים.

מתכת היא יסוד כימי בעל מגוון תכונות שונות. הוא משמש ביישומים תעשייתיים רבים והוא היה הבסיס של הציוויליזציה במשך מאות שנים. סוגי המתכות מסווגים לפי חוזק, גמישות, משיכות, מוליכות, נדירות והרכבן הכימי.

איך מייצרים אלומיניום

אלומיניום היא מתכת המשמשת בתעשיות רבות לייצור מוצרים כגון חלקי רכב, מטוסים ופחיות. ייצור אלומיניום מתחיל בכרייה, כלומר הסרה של סלע המכיל אלומיניום ממחצב. גוף העפר נמחץ לחתיכות קטנות ולאחר מכן מחומם כדי לחלץ את תחמוצת האלומיניום. תהליך זה מייצר אמבט של מתכת מותכת שניתן להפריד לאלומיניום טהור וחומר פסולת.

ייצור אלומיניום מתחיל בכרייה, כלומר הסרה של סלע המכיל אלומיניום ממחצב. גוף העפר נמחץ לחתיכות קטנות ולאחר מכן מחומם כדי לחלץ את תחמוצת האלומיניום. תהליך זה מייצר אמבט של מתכת מותכת שניתן להפריד לאלומיניום טהור וחומר פסולת. ניתן לייצר אלומיניום גם באמצעות אלקטרוליזה של קריוליט מותך (Na3AlF6) על פני קתודה מאלומיניום, כאשר אלומינה היא המוצר.

עיבוד שבבי

עיבוד שבבים או ייצור שבבים הוא תהליך הממיר חומרי גלם לשבבי מוליכים למחצה.

הצמיחה של תעשיית המוליכים למחצה ניזונה על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת בעיבוד שבבים. הגורם החשוב ביותר שמניע את התעשייה הזו הוא הצורך בייצור מהיר ויעיל יותר.

עיבוד שבבים יכול להתבצע באופן ידני או עם אוטומציה. בכל מקרה, זה דורש סוגים שונים של ציוד, כגון תנורים, טחנות, מסורים ולייזרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן