דף הבית » טופ 100 » תהליך הפריה חוץ גופית

תהליך הפריה חוץ גופית

2023-03-09 16:13:00+02:00

מהי הפריה חוץ גופית?

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך של הפריה שבו ביצית משולבת עם זרע מחוץ לגוף, במבחנה. תהליך זה כולל שאיבת ביציות מהשחלות של אישה ואיסוף זרע מגבר. הביצית והזרע משולבים לאחר מכן בצלחת מעבדה, והעובר שנוצר מועבר לאחר מכן לרחם האישה. הפריה חוץ גופית היא סוג של טכנולוגיית רבייה מסייעת (ART) ומשמשת לטיפול באי פוריות אצל גברים ונשים כאחד.

היתרונות של הפריה חוץ גופית

להפריה חוץ גופית מספר יתרונות על פני צורות אחרות של טכנולוגיית רבייה מסייעת. מדובר בהליך בטוח ויעיל יחסית, עם אחוזי הצלחה גבוהים. הפריה חוץ גופית יכולה לשמש לטיפול במגוון בעיות פוריות, כולל חצוצרות חסומות או פגומות, אנדומטריוזיס ואי פוריות של גורם גבר. זה יכול לשמש גם כדי לעזור לזוגות שהתקשו להרות באופן טבעי. בנוסף, ניתן להשתמש בהפריה חוץ גופית כדי לסייע לזוגות נשאים של מחלות גנטיות, שכן העוברים יכולים להיבדק לאיתור מומים גנטיים לפני העברתם לרחם.

חסרונות של הפריה חוץ גופית

IVF הוא הליך מורכב ויקר, והוא לא תמיד מצליח. בנוסף, ישנם כמה סיכונים הקשורים להליך, כולל לידות מרובות, תסמונת גירוי יתר שחלתי והריון חוץ רחמי. בנוסף, הפריה חוץ גופית יכולה להיות מכבידה מבחינה רגשית ופיזית עבור בני הזוג שעוברים את ההליך.

עלות הפריה חוץ גופית

עלות הפריה חוץ גופית יכולה להשתנות מאוד בהתאם למרפאה ולסוג הטיפול הדרוש. בדרך כלל, העלות של מחזור בודד של הפריה חוץ גופית יכולה לנוע בין $10,000 ל-$15,000. עלות זו כוללת את עלות התרופות, דמי מעבדה, ועלות ההליך עצמו. בנוסף, חברות ביטוח מסוימות עשויות לכסות חלק או את כל העלות של IVF.

טבלה של הפריה חוץ גופית

יתרונות חסרונות
אחוזי הצלחה גבוהים יָקָר
יכול לטפל במגוון בעיות פוריות סיכונים הקשורים להליך
יכולה לעזור לזוגות שהתקשו להרות באופן טבעי מסים רגשית ופיזית
יכול לשמש לסיוע לזוגות נשאים של מחלות גנטיות לא תמיד מצליח

סיכום

הפריה חוץ גופית היא הליך מורכב ויקר, אך הוא יכול להוות טיפול מוצלח לאי פוריות. חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של IVF עם רופא לפני ביצוע ההליך. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את עלות הפריה חוץ גופית והאם הביטוח יכסה את העלות או לא. למידע נוסף, בקר בכתובת he.wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן