דף הבית » News » תהליך הפריה חוץ גופית: מה שאתה צריך לדעת

תהליך הפריה חוץ גופית: מה שאתה צריך לדעת

2023-02-24 15:02:00+02:00

מהי הפריה חוץ גופית (IVF)?

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך של הפריה שבו ביצית משולבת עם זרע מחוץ לגוף, במבחנה. התהליך כולל מעקב והמרצה של תהליך הביוץ של האישה, הוצאת ביציות מהשחלות של האישה ולתת לזרע להפרות אותן בתווך נוזלי. לאחר מכן, הביצית המופרית (זיגוטה) מועברת לרחם במטרה לבסס הריון מוצלח.

מי יכול להפיק תועלת מהפריה חוץ גופית?

הפריה חוץ גופית היא אפשרות מעשית עבור זוגות שאינם מסוגלים להרות באופן טבעי עקב בעיות פוריות. הוא משמש גם לטיפול בהפרעות גנטיות, וכן כדי לאפשר לנשים בודדות ולזוגות חד מיניים להיכנס להריון.

מהו תהליך הפריה חוץ גופית?

תהליך הפריה חוץ גופית כולל בדרך כלל חמישה שלבים:

1. גירוי שחלתי

השלב הראשון בתהליך הפריה חוץ גופית הוא לעורר את השחלות לייצר מספר ביציות. זה נעשה על ידי מתן תרופות פוריות, כגון גונדוטרופינים, לאישה.

2. החזרת ביצים

לאחר שהביציות בשלות, הן נשלפות מהשחלות של האישה באמצעות מחט. זה נעשה בהרדמה קלה.

3. הפריה

לאחר מכן מניחים את הביצים בכלי עם זרע, ומאפשרים לזרע להפרות את הביציות. זה נעשה במעבדה.

4. העברת עוברים

הביציות המופרות, או העוברים, מועברות לאחר מכן לרחם האישה. זה נעשה באמצעות קטטר דק.

5. בדיקת הריון

לאחר מכן מבוצעת בדיקת הריון שבועיים לאחר העברת העובר.

מהו שיעור ההצלחה של IVF?

שיעור ההצלחה של הפריה חוץ גופית תלוי במגוון גורמים, כגון גיל האישה, הגורם לאי פוריות ואיכות העוברים. באופן כללי, שיעור ההצלחה של IVF הוא בסביבות 40-50%.

מהם הסיכונים של IVF?

הסיכונים של IVF כוללים לידות מרובות, תסמונת גירוי יתר שחלתי, הריון חוץ רחמי והפלה. חשוב לדון בסיכונים של IVF עם הרופא שלך לפני ביצוע ההליך.

סיכום

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך של הפריה שבו ביצית משולבת עם זרע מחוץ לגוף, במבחנה. זוהי אפשרות מעשית עבור זוגות שאינם מסוגלים להרות באופן טבעי עקב בעיות פוריות. שיעור ההצלחה של הפריה חוץ גופית תלוי במגוון גורמים, וקיימים סיכונים בהליך. חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של IVF עם הרופא שלך לפני ביצוע ההליך. למידע נוסף על IVF ב-YouTube.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן