דף הבית » המלצת הצוות » תהליך הפקת שמן זית: מהקציר לבקבוק

תהליך הפקת שמן זית: מהקציר לבקבוק

2023-03-29 23:56:00+02:00

מסיק זיתים

תהליך ייצור שמן הזית מתחיל במסיק הזיתים. זיתים נקטפים בדרך כלל ביד, תוך שימוש בשילוב של מגרפות, רשתות וסולמות. לאחר מכן שמים את הזיתים בארגזים או בשקיות ומועברים לטחנה לעיבוד.

טחינת הזיתים

ברגע שהזיתים מגיעים לטחנה, הם נשטפים ונבדקים לאיכותם. לאחר מכן טוחנים את הזיתים לעיסה באמצעות אבני ריחיים גדולות מגרניט או מטחנות נירוסטה. לאחר מכן מורחים את המשחה על דיסקיות סיבים, שנערמות זו על גבי זו ומניחות בצנטריפוגה.

מיצוי השמן

הצנטריפוגה מסתובבת במהירויות גבוהות, ומפרידה את השמן מהמשחה. לאחר מכן, השמן נאסף ומסנן כדי להסיר את כל המוצקים שנותרו. לאחר מכן השמן מאוחסן במיכלי נירוסטה עד שהוא מוכן לביקבוק.

בקבוקי השמן

לאחר מכן השמן מבוקבק ומסומן לפי איכות ומקור. לאחר מכן, הבקבוקים נאטמים ונשלחים לקמעונאים ולצרכנים ברחבי העולם.

היתרונות של שמן זית

שמן זית הוא שמן בישול בריא ורב-תכליתי שנמצא בשימוש במשך מאות שנים. הוא עשיר בשומנים חד בלתי רוויים, שיכולים לעזור להפחית את רמות הכולסטרול ולהפחית את הסיכון למחלות לב. שמן זית עשיר גם בנוגדי חמצון, שיכולים לסייע בהגנה מפני נזק לתאים ולהפחית את הסיכון לסוגי סרטן מסוימים.

סוגי שמן זית

ישנם מספר סוגים שונים של שמן זית, כל אחד עם הטעם והמאפיינים הייחודיים לו. שמן זית כתית מעולה הוא האיכותי ביותר ובעל טעם פירותי ומפולפל. שמן זית כתית נמוך מעט באיכותו ובעל טעם עדין יותר. שמן זית קל הוא שמן מזוקק בעל טעם עדין ומשמש לרוב לבישול.

בחירת שמן זית נכון

בבחירת שמן זית חשוב לקחת בחשבון את סוג השמן, האיכות והמקור. שמן זית כתית מעולה הוא האיכותי ביותר ומתאים לשימוש לסלטים ומנות קרות אחרות. שמן זית כתית משמש בצורה הטובה ביותר לבישול ואפייה. שמן זית קל עדיף להשתמש לבישול בחום גבוה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן