דף הבית » הכי פופולרי » תהליך הפקת הנפט: סקירה כללית

תהליך הפקת הנפט: סקירה כללית

2023-02-25 09:16:00+02:00

מהי הפקת נפט?

הפקת נפט היא תהליך של הפקת נפט ממאגרים תת-קרקעיים וזיקוקו למוצרים שמישים. התהליך מתחיל בחיפוש ובקידוח של באר נפט, ולאחר מכן בהפקת הנפט והובלתו לבית זיקוק. לאחר מכן, הנפט מעובד למגוון מוצרים, כגון בנזין, סולר ודלק סילוני.

חיפוש וקידוח

השלב הראשון בתהליך הפקת הנפט הוא חיפושים וקידוחים. חברות הנפט משתמשות במגוון שיטות לאיתור עתודות נפט פוטנציאליות, כגון סקרים סיסמיים וסקרים אוויריים. ברגע שמאתרים מאגר נפט פוטנציאלי, קודחים באר כדי לגשת לנפט. לאחר מכן הבאר מצוידת במגוון כלים וציוד להפקת השמן.

חילוץ והובלה

לאחר איתור הנפט, הוא מופק מהבאר ומועבר לבית זיקוק. הנפט מועבר בדרך כלל באמצעות צינור, משאית מיכלית או ספינת מיכלית. תהליך ההובלה מנוטר בקפידה על מנת להבטיח שהשמן מועבר בצורה בטוחה ומאובטחת ליעדו.

זיקוק ועיבוד

ברגע שהשמן מגיע לבית הזיקוק, הוא מעובד למגוון מוצרים. תהליך הזיקוק כולל מגוון שלבים, כגון זיקוק, פיצוח ומיזוג. התוצאה הסופית היא מגוון מוצרים, כגון בנזין, סולר ודלק סילוני.

השפעה על הסביבה

לתהליך הפקת הנפט יש השפעה סביבתית משמעותית. תהליך החקר והקידוח עלול לגרום לזיהום אוויר ומים, כמו גם הפרעה למערכות אקולוגיות מקומיות. הובלת נפט עלולה גם לגרום לזיהום אוויר ומים, כמו גם לפוטנציאל לדליפות נפט. תהליך הזיקוק מייצר גם מגוון מזהמים, כמו דו תחמוצת גופרית ותחמוצות חנקן.

סיכום

תהליך הפקת הנפט הינו תהליך מורכב הכולל מגוון שלבים. התהליך מתחיל בחיפושים ובקידוח, לאחר מכן בחילוץ והובלה, ולבסוף זיקוק ועיבוד. לתהליך יש השפעה סביבתית משמעותית, וחברות הנפט חייבות לנקוט בצעדים כדי למזער את ההשפעה של פעילותן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן