דף הבית » לא ידעתי » תהליך העיכול בגוף האדם

תהליך העיכול בגוף האדם

2023-03-24 08:36:00+02:00

מבוא לתהליך העיכול

תהליך העיכול הוא סדרה מורכבת של פעילויות שמתחילה בליעת המזון ומסתיימת בספיגתו ובסילוקו. זהו תהליך הכולל פירוק של מזון למולקולות קטנות יותר שיכולות להיספג ולהשתמש בגוף. מערכת העיכול מורכבת מהפה, הוושט, הקיבה, המעי הדק, המעי הגס, פי הטבעת ופי הטבעת. כל אחד מהאיברים הללו ממלא תפקיד חשוב בעיכול המזון.

הפה

הפה הוא החלק הראשון של מערכת העיכול. זה המקום שבו האוכל נלעס ומעורבב עם רוק. הרוק מכיל אנזימים המסייעים בפירוק המזון למולקולות קטנות יותר. לאחר מכן האוכל נבלע ועובר דרך הוושט אל הקיבה.

וֵשֶׁט

הוושט הוא צינור המחבר בין הפה לקיבה. הוא מרופד בשרירים שעוזרים לדחוף את האוכל אל הקיבה.

בֶּטֶן

הקיבה היא איבר שרירי שאחראי על פירוק המזון. הוא מכיל חומצות ואנזימים המסייעים בפירוק המזון למולקולות קטנות יותר. הקיבה גם אוגרת את המזון עד שהוא מוכן לעבור למעי הדק.

מעי דק

המעי הדק הוא צינור ארוך שאחראי על ספיגת החומרים התזונתיים מהמזון. הוא מרופד בקליטות דמויות אצבעות הנקראות villi המסייעות לספיגת החומרים המזינים. המעי הדק מכיל גם אנזימים שעוזרים לפרק את המזון הלאה.

המעי הגס

המעי הגס הוא צינור שאחראי על ספיגת מים ואלקטרוליטים מהמזון. הוא גם אחראי על סילוק חומרי פסולת מהגוף. המעי הגס מורכב מהמעי הגס, המעי הגס והרקטום.

Cecum

המעי הגס הוא מבנה דמוי כיס שנמצא בתחילת המעי הגס. הוא אחראי על ספיגת מים ואלקטרוליטים מהמזון.

המעי הגס

המעי הגס הוא צינור ארוך שאחראי על ספיגת מים ואלקטרוליטים מהמזון. הוא גם אחראי על סילוק חומרי פסולת מהגוף.

חַלחוֹלֶת

פי הטבעת הוא החלק האחרון של המעי הגס. הוא אחראי על אחסון פסולת עד שהם מוכנים לסילוקם מהגוף.

סיכום

תהליך העיכול הוא סדרה מורכבת של פעילויות שמתחילה בליעת המזון ומסתיימת בספיגתו ובסילוקו. זהו תהליך הכולל פירוק של מזון למולקולות קטנות יותר שיכולות להיספג ולהשתמש בגוף. מערכת העיכול מורכבת מהפה, הוושט, הקיבה, המעי הדק, המעי הגס, פי הטבעת ופי הטבעת. כל אחד מהאיברים הללו ממלא תפקיד חשוב בעיכול המזון. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן