דף הבית » המלצת הצוות » תהליך הנפקת גרין קארד

תהליך הנפקת גרין קארד

2023-03-20 21:02:00+02:00

מהו גרין קארד?

גרין קארד, הידוע גם ככרטיס תושב קבע, הוא מסמך שהונפק על ידי ממשלת ארצות הברית, המאפשר לנתרח זר לחיות ולעבוד בארצות הברית לצמיתות. זוהי הדרך הנפוצה ביותר עבור אזרחים זרים להפוך לתושבי קבע חוקיים של ארצות הברית.

דרישות זכאות

על מנת להיות זכאי לגרין קארד, אדם צריך לעמוד בקריטריונים מסוימים. באופן כללי, אנשים חייבים להיות בחסות בן משפחה או מעסיק שהוא אזרח ארה"ב או תושב קבע חוקי, או שהם חייבים להיות זכאים לתוכנית הגירה מיוחדת. בנוסף, אנשים חייבים לעבור בדיקת רקע ולהוכיח שהם אינם קבילים לארצות הברית.

תהליך הגשת בקשה

תהליך הגשת הבקשה לגרין קארד עשוי להיות מורכב ואורך זמן. בדרך כלל, התהליך כולל הגשת בקשה, מתן מסמכים תומכים והשתתפות בראיון. בהתאם לנסיבותיו של האדם, התהליך עשוי להימשך מספר חודשים ואף שנים.

שלב 1: הגשת בקשה

השלב הראשון בתהליך הגשת בקשה לגרין קארד הוא הגשת בקשה. יש למלא את הבקשה בצורה מדויקת ומלאה, ולצרף לה את אגרת ההגשה המתאימה.

שלב 2: ספק מסמכים תומכים

השלב השני בתהליך הגשת בקשה לגרין קארד הוא מתן מסמכים תומכים. מסמכים אלה עשויים לכלול הוכחת זהות, הוכחת זכאות ומסמכים אחרים כנדרש על ידי שירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS).

שלב 3: השתתף בראיון

השלב השלישי בתהליך הגשת בקשה לגרין קארד הוא להגיע לראיון. במהלך הראיון ישאלו הפונה שאלות לגבי בקשתו וזכאותו לגרין קארד. הראיון הוא חלק חשוב בתהליך, וחשוב להיות מוכנים ולענות על כל השאלות בכנות.

שלב 4: קבלת החלטה

השלב הרביעי והאחרון בתהליך הגשת בקשה לגרין קארד הוא קבלת החלטה. USCIS יבדוק את הבקשה ואת המסמכים התומכים ויקבל החלטה אם להעניק למבקש גרין קארד או לא.

ציר זמן לקבלת גרין קארד

ציר הזמן לקבלת גרין קארד יכול להשתנות בהתאם לנסיבותיו של האדם. בדרך כלל, התהליך עשוי להימשך מספר חודשים ואף שנים.

שלב מסגרת זמן
הגש בקשה 1-2 שבועות
לספק מסמכים תומכים 1-2 שבועות
להשתתף בראיון 1-2 חודשים
קבלו החלטה 1-2 חודשים

ציר הזמן לקבלת גרין קארד יכול להיות ארוך, אך חשוב לשמור על סבלנות ולעקוב אחר התהליך בקפידה. למידע נוסף על תהליך הגשת בקשה לגרין קארד, צפה בסרטון זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן