דף הבית » טופ 100 » תהליך הנביטה של שעועית

תהליך הנביטה של שעועית

2023-03-01 05:31:00+02:00

מהי נביטה?

נביטה היא תהליך של נבטת זרע וגדל לצמח. זהו הצעד הראשון במחזור החיים של צמח, והוא חיוני להישרדות המין. במהלך הנביטה, הזרע סופג מים, מתנפח ומתחיל לייצר את האנרגיה הדרושה לצמיחה.

תנאים סביבתיים להנבטה

להנבטה מוצלחת, הסביבה חייבת להיות מתאימה לזרע. הטמפרטורה, הלחות ורמות האור חייבות להיות בטווח שהזרע צריך לגדול. טמפרטורה: זרעים שונים דורשים טמפרטורות שונות להנבטה. זרעים מסוימים זקוקים לטמפרטורות חמות, בעוד שאחרים זקוקים לטמפרטורות קרירות יותר. לחות: יש לשמור על הזרע לח על מנת שתתרחש נביטה. יותר מדי לחות עלולה לגרום לזרע להירקב, בעוד שמעט מדי לחות יכולה למנוע נביטה. אור: זרעים מסוימים צריכים אור כדי לנבוט, בעוד שאחרים לא.

תהליך הנביטה של שעועית

שעועית היא סוג של קטניות, והיא גידול מזון פופולרי. תהליך הנביטה של שעועית דומה לזרעים אחרים.השלב הראשון בתהליך ההנבטה הוא ספיגת המים. הזרע סופג מים ומתנפח, מה שמעורר את התהליכים המטבוליים הדרושים להנבטה. בשלב הבא, הזרע מתחיל להפיק אנרגיה. אנרגיה זו משמשת לפירוק המזון המאוחסן בזרע ולהפקת האנרגיה הדרושה לצמיחה. לאחר מכן הזרע מתחיל לייצר שורש ונורה. השורש גדל כלפי מטה, בעוד שהיורה גדל כלפי מעלה. היורה בסופו של דבר יהפוך לגבעול ולעלים של הצמח. לבסוף, הזרע יפיק נבט. הנבט הוא הסימן הגלוי הראשון לתהליך הנביטה. שעועית דורשת טמפרטורות חמות והרבה לחות להנבטה מוצלחת. הם גם זקוקים לאור כדי לצמוח, ולכן יש לשתול אותם במקום שטוף שמש. עם התנאים הסביבתיים הנכונים, השעועית תנבוט תוך מספר ימים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן