דף הבית » הכי פופולרי » תהליך הנביטה של זרעים

תהליך הנביטה של זרעים

2023-02-27 12:29:00+02:00

מהי נביטה?

נביטה היא התהליך שבו זרע מתחיל לצמוח ולנבוט. זהו השלב הראשון במחזור החיים של צמח, וזהו התהליך שבו יוצא שתיל מזרע. בזמן הנביטה, הזרע סופג מים, מה שמעורר את התהליכים המטבוליים הגורמים לזרע לגדול ולהתפתח.

גורמים המשפיעים על הנביטה

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על תהליך הנביטה. אלה כוללים טמפרטורה, אור, חמצן, מים ו-pH הקרקע. הטמפרטורה היא גורם חשוב בנביטה, שכן זרעים שונים דורשים טמפרטורות שונות כדי לנבוט. אור הוא גם חשוב, שכן זרעים מסוימים דורשים אור כדי לנבוט, בעוד שאחרים דורשים חושך. חמצן נחוץ גם להנבטה, מכיוון שהוא עוזר לזרע לספוג מים וחומרי מזון. מים נחוצים גם לנביטה, שכן הם עוזרים לזרע לספוג חומרים מזינים ומפעילים את התהליכים המטבוליים הגורמים לזרע לגדול ולהתפתח. PH הקרקע חשוב גם הוא, שכן זרעים שונים דורשים רמות PH שונות כדי לנבוט.

תהליך ההנבטה

תהליך הנביטה מתחיל כאשר זרע סופג מים ומתנפח. זה מפעיל את התהליכים המטבוליים שגורמים לזרע לגדול ולהתפתח. לאחר מכן הזרע מתחיל לייצר אנזימים המפרקים את המזון המאוחסן בזרע, אשר משמש לאחר מכן לדלקת הצמיחה של השתיל. לאחר מכן, השתיל מתחיל לייצר עלים ושורשים, המסייעים לו לספוג מים וחומרי הזנה מהאדמה.

סיכום

נביטה היא התהליך שבו זרע מתחיל לצמוח ולנבוט. זהו השלב הראשון במחזור החיים של צמח, וזהו התהליך שבו יוצא שתיל מזרע. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על תהליך הנביטה, כולל טמפרטורה, אור, חמצן, מים ו-pH הקרקע. תהליך הנביטה מתחיל כאשר זרע סופג מים ומתנפח, ומפעיל את התהליכים המטבוליים הגורמים לזרע לגדול ולהתפתח.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן