דף הבית » TOP10 » תהליך הנאציפיקציה

תהליך הנאציפיקציה

2023-03-23 21:34:00+02:00

מה זה נאציפיקציה?

הנאציפיקציה הייתה תהליך הפיכת גרמניה למדינה נאצית. זה היה תהליך של אינדוקטרינציה ושליטה שהחל ב-1933 כאשר אדולף היטלר והמפלגה הנאצית עלו לשלטון. הנאצים ביקשו ליצור מדינה טוטליטרית שבה כל היבטי החיים נשלטו על ידי המפלגה הנאצית ומנהיגה, אדולף היטלר. זה כלל את הכלכלה, החינוך, התרבות, התקשורת ומערכת המשפט.

האידיאולוגיה הנאצית

האידיאולוגיה הנאצית התבססה על האמונה שהעם הגרמני הוא גזע עליון ושהוא צריך לשלוט בעולם. אמונה זו התבססה על רעיון טוהר הגזע ועליונות הגזע הארי. הנאצים האמינו שהעם הגרמני הוא הגזע האדון ושהם צריכים להיות שליטי העולם.

מכונת התעמולה הנאצית

הנאצים השתמשו בתעמולה כדי להפיץ את האידיאולוגיה שלהם ולשלוט באוכלוסייה. תעמולה שימשה לאינדוקטרינציה של האוכלוסייה וליצירת תחושת אחדות לאומית. הנאצים השתמשו בכרזות, בשידורי רדיו, בעיתונים ובסרטים כדי להפיץ את המסר שלהם.

מערכת החינוך הנאצית

הנאצים ביקשו לשלוט במערכת החינוך כדי להחדיר את האוכלוסייה. הנאצים הסירו מורים יהודים והחליפו אותם במורים נאצים. הם גם הסירו ספרים שנחשבו כ"לא-גרמנים" והחליפו אותם בספרים שקידמו את האידיאולוגיה הנאצית.

הנוער ההיטלראי

הנוער ההיטלראי היה ארגון נאצי שנוצר כדי להחדיר צעירים לאידיאולוגיה הנאצית. הנוער ההיטלראי היה אחראי על ארגון פעילויות כמו ספורט, מחנאות ואימונים צבאיים. הארגון היה אחראי גם על לימוד אידיאולוגיה נאצית לחבריו.

חוקי נירנברג

חוקי נירנברג היו אוסף של חוקים שהתקבלו ב-1935 אשר שללו את זכויותיהם מהיהודים והפכו אותם לאזרחים סוג ב'. החוקים גם אסרו על יהודים להינשא ללא-יהודים ולעסוק בעבודות מסוימות.

הכלכלה הנאצית

הנאצים ביקשו לשלוט בכלכלה כדי ליצור מדינה עצמאית. הנאצים יישמו מספר מדיניות כלכלית כמו פיקוח על מחירים, קיצוב ויצירת כלכלה בשליטת המדינה. הנאצים גם יישמו מספר מדיניות עבודה כמו עבודת כפייה ושימוש במחנות ריכוז.

סיכום

נאציפיקציה הייתה תהליך של אינדוקטרינציה ושליטה ששימש את הנאצים כדי להפוך את גרמניה למדינה נאצית. הנאצים השתמשו בתעמולה, בחינוך ובכלכלה כדי להפיץ את האידיאולוגיה שלהם ולשלוט באוכלוסייה. הנאצים גם יישמו מספר חוקים שפשטו מיהודים את זכויותיהם והפכו אותם לאזרחים סוג ב'.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן