דף הבית » לא ידעתי » תהליך הכנת דבש

תהליך הכנת דבש

2023-03-29 15:46:00+02:00

אוסף צוף

דבורים אוספות צוף מפרחים להכנת דבש. צוף הוא נוזל ממותק המיוצר על ידי פרחים כדי למשוך מאביקים. דבורים אוספות את הצוף בבטן הדבש שלהן ועפות חזרה לכוורת.

אחסון הצוף

ברגע שהדבורים חוזרות לכוורת, הן מחזירות את הצוף לפיותן של דבורים אחרות. לאחר מכן דבורים אלו מאחסנות את הצוף בתאי חלת הדבש. לאחר מכן, הצוף מתפרק לסוכרים פשוטים על ידי אנזימים ברוק של הדבורים.

אידוי

לאחר מכן הדבורים מניפות את כנפיהן כדי לאדות את המים מהצוף. תהליך זה מפחית את תכולת הלחות של הצוף ומעבה אותו למרקם דמוי סירופ. לאחר מכן הדבורים מכסות את תאי חלת הדבש בשעווה כדי לאטום את הדבש.

אריזת הדבש

כשהדבש מוכן, הדבוראי יסיר את מסגרות חלת הדבש מהכוורת ויכניס אותן לחולץ. המחלץ מסובב את המסגרות, מה שמכריח את הדבש לצאת מהמסרק לתוך מיכל. לאחר מכן מסננים את הדבש כדי להסיר כל זיהומים ולאחר מכן יוצקים לצנצנות או לכלים אחרים למכירה.

תיוג ומשלוח

מיכלי הדבש מסומנים לאחר מכן עם מידע כגון סוג הדבש, התאריך שבו נקטף ושם הכוורן. לאחר מכן הדבש נשלח לחנויות או ישירות ללקוחות.

אִחסוּן

יש לאחסן דבש במקום קריר ויבש. ניתן לאחסן במזווה או במקרר, תלוי בסוג הדבש. יש לאחסן דבש גולמי במקרר כדי למנוע ממנו להתגבש.

הכנת דבש היא תהליך מורכב הכולל איסוף של צוף, אחסון הצוף, אידוי המים, אריזת הדבש, סימון ושילוח הדבש ואגירת הדבש. התוצאה הסופית היא פינוק טעים ומתוק שרבים נהנים ממנו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן