דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך הכניסה להריון

תהליך הכניסה להריון

2023-03-23 05:38:00+02:00

מה זה הריון?

הריון הוא תהליך נשיאת עובר מתפתח ברחם מההריון ועד הלידה. הוא מחולק לשלושה טרימסטרים, שכל אחד מהם נמשך כשלושה חודשים. במהלך תקופה זו, העובר גדל ומתפתח, וגופה של האם משתנה כדי להכיל את התינוק הגדל.

תהליך הכניסה להריון

תהליך הכניסה להריון מתחיל בהפריה של ביצית על ידי זרע. זה מתרחש בדרך כלל בחצוצרה, ואז הביצית המופרית עוברת לרחם, שם היא משתילה בדופן הרחם. לאחר מכן הביצית המופרית מתחילה להתחלק ולגדול, וגופה של האם מתחיל לייצר הורמונים לתמיכה בהריון.

ציר זמן של הריון

ציר הזמן של ההריון מחולק לשלושה טרימסטרים. במהלך השליש הראשון, העובר מתחיל להתפתח וגופה של האם מתחיל להשתנות. במהלך השליש השני, העובר ממשיך לגדול וגופה של האם ממשיך להשתנות. במהלך השליש השלישי, העובר ממשיך לגדול וגופה של האם מתכונן לצירים וללידה.

השליש הראשון

במהלך השליש הראשון, העובר מתחיל להתפתח וגופה של האם מתחיל להשתנות. האם עלולה לחוות בחילות בוקר, עייפות ורגישות בשדיים. איבריו ומערכותיו של העובר מתחילים להתפתח, ולבו של התינוק מתחיל לפעום.

השליש השני

במהלך השליש השני, העובר ממשיך לגדול וגופה של האם ממשיך להשתנות. האם עלולה לחוות אנרגיה מוגברת ותנועות התינוק עשויות להיות מורגשות. איבריו ומערכותיו של התינוק ממשיכים להתפתח, וניתן לקבוע את מין התינוק.

השליש השלישי

במהלך השליש השלישי, העובר ממשיך לגדול וגופה של האם מתכונן לצירים וללידה. האם עלולה לחוות עייפות מוגברת ותנועות התינוק עשויות להיות בולטות יותר. איבריו ומערכותיו של התינוק ממשיכים להתפתח, וריאותיו של התינוק מתחילות להתבגר.

שְׁלִישׁ גוף האם עוּבָּר
ראשון בחילות בוקר, עייפות, רגישות בשדיים התפתחות איברים ומערכת, הלב מתחיל לפעום
שְׁנִיָה אנרגיה מוגברת, תנועות התינוק מורגשות התפתחות איברים ומערכת, מין עשוי להיקבע
שְׁלִישִׁי עייפות מוגברת, תנועות התינוק בולטות יותר התפתחות איברים ומערכת, הריאות מתחילות להבשיל

למידע נוסף על תהליך הכניסה להריון, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן