דף הבית » הכי פופולרי » תהליך החזרת עוברים: למה לצפות

תהליך החזרת עוברים: למה לצפות

2023-03-22 08:02:00+02:00

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא תהליך המשמש בהפריה חוץ גופית (IVF) לאיסוף ביציות מהשחלות של אישה. לאחר מכן הביציות מופרות במעבדה והעוברים המתקבלים מועברים לרחם האישה. החזרת עוברים היא שלב קריטי בתהליך ההפריה החוץ גופית והיא נעשית בדרך כלל בהרדמה כללית.

למה לצפות במהלך החזרת עוברים

לפני הליך החזרת העוברים, האישה תצטרך לקחת תרופות פוריות כדי לעורר את השחלות לייצר ביציות מרובות. האישה תצטרך גם לעבור אולטרסאונד טרנס-ווגינלי כדי לבדוק את גודל ומספר הזקיקים בשחלות. ביום ההליך תינתן לאישה הרדמה כללית ומחט דקה תוחדר דרך הנרתיק ולתוך השחלות . המחט משמשת לשאיבת הזקיקים ולאיסוף הביציות. ההליך כולו אורך בדרך כלל כ-30 דקות.

סיכונים וסיבוכים

החזרת עוברים היא בדרך כלל הליך בטוח, אך ישנם כמה סיכונים וסיבוכים אפשריים. אלה כוללים: – זיהום – דימום – נזק לרחם או לשחלות – תגובה אלרגית להרדמה

התאוששות לאחר החזרת עוברים

לאחר הליך החזרת העוברים, האישה תצטרך לנוח מספר שעות. היא עלולה לחוות התכווצויות ודימום קל. עליה להימנע מפעילויות מאומצות למשך מספר ימים ולא לקיים יחסי מין במשך שבוע לפחות.

העברת עוברים

לאחר איסוף הביציות, הן מופריות במעבדה והעוברים המתקבלים מועברים לרחם האישה. זה נעשה בדרך כלל יומיים עד חמישה ימים לאחר הליך החזרת העוברים. העוברים מועברים דרך צוואר הרחם באמצעות צנתר דק.

אחוזי הצלחה

שיעור ההצלחה של הפריה חוץ גופית תלוי בגורמים רבים, ביניהם גיל האישה, איכות העוברים וניסיון מרפאת הפוריות. באופן כללי, שיעור ההצלחה של IVF הוא כ-40-50%.

סיכום

החזרת עוברים היא שלב קריטי בתהליך הפריה חוץ גופית. זהו הליך בטוח, אך ישנם כמה סיכונים וסיבוכים אפשריים. לאחר ההליך, על האישה לנוח ולהימנע מפעילות מאומצת למשך מספר ימים. לאחר מכן העוברים מועברים לרחם האישה ושיעור ההצלחה של הפריה חוץ גופית הוא כ-40-50%.

למד עוד

  • צפה בסרטון זה כדי ללמוד עוד על תהליך החזרת העוברים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן