דף הבית » מעניין » תהליך הוצאת דרכון

תהליך הוצאת דרכון

2023-03-10 18:25:00+02:00

מהו דרכון?

דרכון הוא מסמך רשמי המונפק על ידי ממשלה המאשרת את זהותו ואת הלאום של המחזיק בו לצורך נסיעות בינלאומיות. זהו מסמך המאפשר למחזיק לנסוע למדינות זרות ולחזור לארץ הולדתו.

מסמכים נדרשים עבור דרכון

על מנת לקבל דרכון, על המבקשים לספק מסמכים מסוימים להוכחת זהותם ולאום. מסמכים אלו עשויים לכלול תעודת לידה, רישיון נהיגה, תעודת נישואין או צורות זיהוי אחרות. על המועמדים לספק גם שני תמונות בגודל דרכון.

עמלות עבור דרכון

עלות הדרכון משתנה בהתאם למדינת המוצא ולסוג הדרכון. בארצות הברית, למשל, עלות ספר דרכונים היא 110 דולר למבוגרים ו-80 דולר לילדים. עמלות נוספות עשויות לחול על עיבוד מזורז או שירותים אחרים.

ציר זמן לקבלת דרכון

ציר הזמן לקבלת דרכון תלוי במדינת המוצא ובסוג הדרכון. בארצות הברית, למשל, עיבוד פנקס דרכונים רגיל יכול להימשך עד שישה שבועות. עיבוד מזורז יכול להפחית את זמן העיבוד לשבועיים עד שלושה.

עיבוד סטנדרטי

עיבוד רגיל נמשך בדרך כלל עד שישה שבועות. במהלך תקופה זו, בקשת הדרכון נבדקת והדרכון מודפס ונשלח בדואר למבקש.

עיבוד מזורז

עיבוד מזורז אורך בדרך כלל שבועיים עד שלושה. במהלך תקופה זו, בקשת הדרכון נבדקת והדרכון מודפס ונשלח בדואר למבקש. עיבוד מזורז זמין תמורת תשלום נוסף.

עיבוד ממהרים

עיבוד מהירות לוקח בדרך כלל שבוע עד שבועיים. במהלך תקופה זו, בקשת הדרכון נבדקת והדרכון מודפס ונשלח בדואר למבקש. עיבוד מהירות זמין תמורת תשלום נוסף.

עיבוד באותו יום

עיבוד באותו יום זמין במדינות מסוימות. במהלך תקופה זו, בקשת הדרכון נבדקת והדרכון מודפס ונשלח בדואר למבקש. עיבוד באותו יום זמין תמורת תשלום נוסף.

סיכום עיבוד דרכונים

סוג עיבוד מסגרת זמן תַשְׁלוּם
תֶקֶן עד 6 שבועות ללא תשלום נוסף
מזורז 2-3 שבועות תשלום נוסף
לְמַהֵר 1-2 שבועות תשלום נוסף
באותו יום באותו יום תשלום נוסף

תהליך הוצאת הדרכון הוא תהליך מורכב, אך הבנת המסמכים הנדרשים, האגרות וציר הזמן לקבלת הדרכון יכולה לסייע להפוך את התהליך לחלק ומהיר יותר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן