דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מידע מלא על תהליך ההריון

מידע מלא על תהליך ההריון

תהליך ההריון

גופה של אישה בהריון עובר שינויים רבים במהלך תהליך ההיריון. השינויים שקורים בגוף האישה יכולים להיות פיזיים ורגשיים כאחד.

השינוי הפיזי הנפוץ ביותר הוא עלייה במשקל. עלייה במשקל נגרמת על ידי התינוק, השליה ומי השפיר שמתמלאים בתוך הרחם שלה. האישה תחווה גם עלייה בנפח הדם, מה שגורם לה לשמור על מים ולהתנפח.

גם רגשותיה של אישה בהריון עשויים להשתנות לאורך תהליך ההיריון. חלק מהנשים חוות שינויים במצב הרוח, חרדה, דיכאון או כעס עקב שינויים הורמונליים במהלך תקופה זו בחייהן. הורמונים כגון אסטרוגן ופרוגסטרון אחראים לתנודות רגשיות אלו אצל נשים בהריון.

תהליך ההריון מורכב משלושה שלבים:

1. המחזור החודשי הוא השלב הראשון, בו גוף האישה מתכונן להריון על ידי שחרור ביציות מהשחלות, המופרות לאחר מכן על ידי זרע.

2. השלב העוברי הוא השלב השני ונמשך כשבועיים. בשלב זה הביצית משתילה את עצמה לתוך דופן הרחם ומתחילה לגדול לעובר.

3. השלב השלישי הוא לידה או צירים, כאשר תינוק יוצא מרחם אמו ונכנס לעולם

הריון הוא תהליך מסובך מכיוון שהוא כולל כל כך הרבה גורמים, כמו בריאות האם, בריאות האב ובריאות התינוק. ניתן לחלק את התהליך לשלושה טרימסטרים.

השליש הראשון הוא מההתעברות ועד שבוע 13. במהלך תקופה זו, ישנם מספר תסמינים שכיחים שיכולים להופיע וכוללים בחילות, הקאות, עייפות, תשוקה או רגישות לאוכל, הטלת שתן תכופה ורגישות בשדיים.

השליש השני הוא משבוע 14 עד 27. חלק מהתסמינים השכיחים יותר בתקופה זו הם בחילות בוקר (hyperemesis gravidarum), תחושת עייפות או סחרחורת בעת קימה מהירה (יתר לחץ דם אורתוסטטי), עלייה במשקל (עלייה במשקל בהריון) וקשיי שינה. בלילה (נדודי שינה).

השליש השלישי הוא משבוע 28 עד 40. התסמינים במהלך תקופה זו עשויים לכלול קוצר נשימה (קוצר נשימה), צרבת או ריפלוקס חומצי (גסטרו).

סימנים להריון בשבוע הראשון

הריון הוא אירוע משנה חיים. השבועות הראשונים להריון הם זמן קריטי לאמהות המצפות, שכן הן צריכות לדאוג לעצמן ולתינוק שלהן.אישה יכולה לחוות תסמינים רבים ושונים במהלך השבוע הראשון להריונה. הסימנים הנפוצים ביותר להריון בשבוע הראשון הם בחילות, הקאות, כאבים בחזה, עייפות ותשוקה לאוכל.

ניתן לזהות הריון על ידי סימנים רבים ושונים, חלקם ברורים יותר מאחרים. הנפוצים ביותר הם בחילות בוקר ועייפות עקב שינויים הורמונליים בגופך המתרחשים במהלך ההריון. תסמינים אחרים כוללים רגישות בשדיים, שינויים במצב הרוח, השתוקקות לאוכל, עצירות או שלשולים, בחילות או הקאות (hyperemesis gravidarum), הטלת שתן תכופה (פוליאוריה), הפסקת מחזור (אמנוריאה), כאבי ראש או סחרחורת (מיגרנה).

שבוע 3 להריון

שבוע 3 להריון הוא הזמן שבו העובר מפתח עמוד שדרה ומתחיל לייצר שתן. השבוע השלישי להריון הוא הזמן בו העובר מתחיל לפתח את חלקי הגוף שלו. זה גם מתחיל לפתח את מערכת העצבים והמוח שלו.

שבוע 3 להריון ידוע גם כשלב העובר. זהו שבוע חשוב מאוד להתפתחות העובר. העובר מתחיל לייצר שתן, אשר יופרש דרך מערכת השתן, והוא מפתח עמוד שדרה.

השבוע השלישי להריון הוא הזמן שבו האישה עלולה להתחיל לחוש בחילות בוקר. זה גם זמן שבו היא עשויה להרגיש יותר אנרגיה, והתיאבון שלה עשוי לעלות. כעת ניתן לשמוע את פעימות הלב של התינוק באולטרסאונד, וניתן לראות שעצמות התינוק מתחילות להיווצר.

שבוע 5 להריון

השבוע החמישי להריון הוא הזמן שבו האיברים החיוניים של התינוק מתפתחים. התינוק נקרא כעת עובר, והוא יכול להסתובב ברחם.

עד שבוע זה, האם תתחיל להרגיש תנועות מתינוקה וייתכן גם שתהיה לה תיאבון מוגבר.

השבוע החמישי להריון הוא השבוע הראשון בו ניתן לזהות את פעימות הלב של התינוק. האם עלולה לחוות גם בחילות, רגישות בחזה ועייפות.

במהלך שבוע זה, העובר עדיין נמצא בשלב מוקדם מאוד של התפתחותו. העובר הופך מפותח יותר מבחינת תפקוד האיברים ומתחיל לפתח טביעת אצבע ייחודית משלו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן