דף הבית » מעניין » תהליך ההריון לפי שבועות

תהליך ההריון לפי שבועות

2023-03-01 04:35:00+02:00

סקירה כללית של תהליך ההריון

הריון הוא חוויה ייחודית ומרגשת לכל אישה. זהו זמן של שינויים פיזיים ורגשיים, כמו גם התפתחות של חיים חדשים. תהליך ההיריון מתחלק לשלושה טרימסטרים, כל אחד מהם נמשך כ-13 שבועות. במהלך כל שליש, התינוק והאם חווים שינויים שונים.

השליש הראשון

השליש הראשון של ההריון הוא הזמן המכריע ביותר להתפתחות התינוק. במהלך תקופה זו נוצרים איבריו ומערכות הגוף של התינוק. הלב של התינוק מתחיל לפעום ומוחו וחוט השדרה של התינוק מתחילים להתפתח. מין התינוק נקבע במהלך תקופה זו. האם גם חווה שינויים פיזיים ורגשיים במהלך השליש הראשון. היא עלולה לחוות בחילות בוקר, עייפות ותשוקה לאוכל. היא עשויה לחוות גם שינויים במצב הרוח ושינויים רגשיים.

השליש השני

השליש השני של ההריון הוא זמן של גדילה מהירה של התינוק. איבריו ומערכות הגוף של התינוק ממשיכים להתפתח והתינוק מתחיל לנוע. העצמות והשרירים של התינוק מתחילים להיווצר ועור התינוק מתחיל להתעבות. האם גם חווה שינויים פיזיים ורגשיים במהלך השליש השני. היא עלולה לחוות עלייה באנרגיה וירידה בחילות בוקר. היא עשויה גם לחוות עלייה בתיאבון ובתשוקה לאוכל.

השליש השלישי

השליש השלישי להריון הוא זמן של גדילה מהירה עבור התינוק. איבריו ומערכות הגוף של התינוק ממשיכים להתפתח והתינוק מתחיל לנוע. עצמות ושרירי התינוק ממשיכים להיווצר ועור התינוק ממשיך להתעבות. הריאות של התינוק מתחילות להבשיל והתינוק מתחיל לעלות במשקל. האם גם חווה שינויים פיזיים ורגשיים במהלך השליש השלישי. היא עלולה לחוות עלייה בעייפות ועלייה בגודל הבטן. היא עשויה גם לחוות עלייה בהתכווצויות ברקסטון היקס.

מתכוננים ללידה

ככל שההריון מתקדם, על האם להתחיל להתכונן ללידת תינוקה. עליה להשתתף בשיעורי לידה וליצור תוכנית לידה. היא גם צריכה להתחיל להצטייד בציוד עבור התינוק, כגון חיתולים, ביגוד ופורמולה.

עבודה ומשלוח

כאשר התינוק מוכן להיוולד, האם תחווה צירים ולידה. לידה היא תהליך דחיפת התינוק מהרחם. לידה היא תהליך הולדתו של התינוק.

טיפול לאחר לידה

לאחר לידת התינוק, האם תצטרך לדאוג לעצמה ולתינוק. עליה לנוח ולדאוג לצרכיה הפיזיים והרגשיים. כמו כן עליה לדאוג לצרכי התינוק, כגון האכלה, החלפה ורחצה.

סיכום

תהליך ההריון הוא חוויה ייחודית ומרגשת לכל אישה. זהו זמן של שינויים פיזיים ורגשיים, כמו גם התפתחות של חיים חדשים. תהליך ההיריון מתחלק לשלושה טרימסטרים, כל אחד מהם נמשך כ-13 שבועות. במהלך כל שליש, התינוק והאם חווים שינויים שונים. חשוב שהאם תדאג לעצמה ולתינוק בתהליך ההריון. למידע נוסף על תהליך ההריון, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן