דף הבית » מדריך כללי בעיבוד » מידע מלא אודות: תהליך הריפוי של קעקוע

מידע מלא אודות: תהליך הריפוי של קעקוע

תהליך ההחלמה של קעקוע

קעקועים הם קבועים, אך ניתן להסיר אותם. יש אנשים שמשתמשים בקעקוע כדרך לזכור אדם אהוב שנפטר. אחרים משתמשים בקעקועים כדרך להביע את רגשותיהם, או שאולי יש להם אותם כי הם מרגישים שהם צריכים להיות שונים מהשאר.הסרת קעקועים יכולה להתבצע בכמה דרכים, ביניהן הסרת קעקועים בלייזר, דרמבריזציה ופילינג כימי.

תהליך הריפוי של קעקוע שונה עבור כל אחד. יש אנשים שנאלצים לחכות שבועות או חודשים לפני שהקעקועים שלהם יתחילו לדעוך. אחרים עשויים לנקוט בגישה אגרסיבית יותר ולהתחיל להסיר את הדיו עם כימיקלים או לייזרים בהקדם האפשרי. חשוב לדעת איזה סוג של טיפול ותשומת לב אתה צריך כשיש לך קעקוע חדש. חשוב גם לדעת כמה זמן ייקח לדיו שלך להחלים ומהן תופעות הלוואי האפשריות שעלולות לקרות במהלך התהליך.

תהליך הריפוי יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, תלוי בסוג ההליך שנעשה. דיו הקעקוע נשאר בעור במהלך תהליך זה. חשוב לציין שקעקועים רגישים יותר מסוגים אחרים של צלקות ואין לחשוף אותם לאור שמש או למים לפחות שישה חודשים לאחר הקעקוע.

תהליך הריפוי מתחיל בהסרת כל עודפי דיו שאולי נותרו מאחור לאחר ביצוע קעקוע. לאחר מכן, חיוני להמשיך למרוח קרם או משחה על האזור וכן לשמור אותו נקי ויבש כדי שלא יידבק.

טיפול בקעקוע

קעקועים הם אומנות של סימון קבוע שאומצה על ידי אנשים רבים. ישנם סוגים שונים של עיצובי קעקועים, כולל אלה המשמשים כצורה של קישוט גוף, כצורה של ביטוי עצמי, או כדרך להנצחת אירוע.

ניתן להשיג קעקועים באמצעות שיטות שונות כגון סטנסילים או אפילו קעקועים עשויים מנייר. עם זאת, קיימת גם אפשרות נוספת – טיפול קעקועים. טכניקה זו משתמשת בטכנולוגיית לייזר להסרת קעקועים על מנת להשאיר את העור במראה רענן ובריא. טיפולי קעקוע הם מנהג נפוץ עבור אנשים שרוצים לשפר את הקעקועים שלהם. עם זאת, לא תמיד ברור מהו סוג הטיפול המתאים ביותר לקעקוע ואיזה סוג טיפול לאחר כדאי לעשות.

טיפולי הקעקועים הטובים ביותר הם אלו שבוצעו על ידי אמן מקצועי בעל ניסיון בטיפול בקעקועים. הם יידעו לעשות את הטיפול כמו שצריך ויוכלו להתאים אותו לצרכים הספציפיים של הלקוח.

ניתן להסיר דיו לקעקוע בשיטות שונות – הסרה בלייזר, כימית או ידנית – אך ישנם כמה סיכונים הקשורים לכל שיטה. הסרה כימית עלולה לגרום להצטלקות ועלולה לשנות צבע או לשנות את צבע העור אם נעשה בצורה לא נכונה. הסרת לייזר עלולה לגרום לנזק לרקמת העור ועשויה לדרוש מספר פגישות להסרה מלאה של הדיו. הסרה ידנית דורשת הרבה זמן ומאמץ מכיוון שהיא כוללת קרצוף ידנית של הדיו.

מה אסור לעשות אחרי קעקוע

קעקועים הם קבועים וברגע שאתה מקבל אחד, אתה לא יכול לקחת אותו בחזרה. לכן, חשוב לדעת מה לא לעשות לאחר קעקוע.

אל תתקלח לפחות 24 שעות לאחר קעקוע

אל תישן על הבטן 24 שעות לאחר קעקוע

אל תלך לשחות במשך 24 שעות לאחר קעקוע

אל תשתמש בשום קרם או קרם על האזור שבו נמצא הקעקוע

קעקוע שהזדהם

קעקוע שהזדהם הוא מצב כואב ומביך. התסמינים הם בדרך כלל כאב, נפיחות, אדמומיות ונזילות.

ישנן דרכים רבות לטפל בקעקוע נגוע כולל משחה אנטיביוטית, אלכוהול או נוזל לוז. עם זאת, טיפולים אלה עשויים להיות יקרים והזיהום עדיין עלול לא להיעלם.

מצב זה שכיח יותר אצל אנשים עם סוכרת שיש להם זרימת דם לקויה או אנשים שעושים קעקועים במקומות שאין להם הרבה זרימת דם כמו בית השחי או אזור המפשעה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן