דף הבית » טופ 100 » תהליך הביוץ: מה שאתה צריך לדעת

תהליך הביוץ: מה שאתה צריך לדעת

2023-02-26 06:54:00+02:00

מה זה ביוץ?

ביוץ הוא התהליך שבו ביצית בוגרת משתחררת מהשחלה. זהו הזמן הפורה ביותר של המחזור החודשי של האישה והוא הכרחי להתעברות. במהלך הביוץ, הביצית נעה במורד החצוצרה וזמינה להפריה.

איך עובד הביוץ?

תהליך הביוץ מוסדר על ידי הורמונים. ההיפותלמוס, חלק מהמוח, מייצר הורמון הנקרא הורמון משחרר גונדוטרופין (GnRH). הורמון זה מגרה את בלוטת יותרת המוח, אשר לאחר מכן מייצרת שני הורמונים: הורמון מגרה זקיקים (FSH) והורמון luteinizing (LH). FSH ממריץ את הצמיחה של זקיק המכיל ביצית בשחלה. LH מפעיל את שחרור הביצית מהזקיק. לאחר שהביצית משתחררת, היא עוברת במורד החצוצרה וזמינה להפריה. אם הביצית לא מופרית היא תתפרק ותיספג בגוף.

כיצד הביוץ משפיע על הפוריות?

הביוץ הכרחי להתעברות. במהלך הביוץ, הביצית זמינה להפריה. אם הביצית לא מופרית היא תתפרק ותיספג בגוף. על מנת להרות, הביצית חייבת להיות מופרית על ידי זרע. הזרע חייב לנוע במעלה החצוצרה ולפגוש את הביצית. זו הסיבה שחשוב לקיים יחסי מין בתקופה הפורה ביותר של המחזור החודשי.

מעקב אחר ביוץ

מעקב אחר ביוץ יכול לעזור לזוגות המנסים להרות. קיימות מספר שיטות למעקב אחר ביוץ, כולל מעקב אחר טמפרטורת גוף בסיסית, ניטור ריר צוואר הרחם ושימוש בערכות מנבאות ביוץ. טמפרטורת הגוף הבסיסית היא הטמפרטורה של הגוף במנוחה. במהלך הביוץ, טמפרטורת הגוף עולה מעט. ניטור ריר צוואר הרחם יכול גם לעזור לעקוב אחר הביוץ. במהלך הביוץ, ריר צוואר הרחם הופך דק וחלקלק, מה שמקל על תנועת הזרע במעלה החצוצרה. ערכות מנבא ביוץ מודדות את רמות ה-LH בשתן. כאשר רמות ה-LH גבוהות, זה מצביע על כך שהביוץ עומד להתרחש. למידע נוסף על תהליך הביוץ ביוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן