דף הבית » News » תהליך גשר שיניים: מה שאתה צריך לדעת

תהליך גשר שיניים: מה שאתה צריך לדעת

2023-02-27 06:44:00+02:00

מהו גשר שיניים?

גשר דנטלי הוא מכשיר תותב המשמש להחלפת שן חסרה אחת או יותר. זה בדרך כלל מורכב משני כתרים או יותר עבור השיניים משני צדי הרווח, עם שן או שיניים מלאות ביניהן. השן המלאכותית ידועה כפונטיקה והיא עשויה בדרך כלל מחרסינה, זהב או שילוב של השניים.

סוגי גשרים דנטליים

ישנם מספר סוגים של גשרים דנטליים, כולל גשרים מסורתיים, גשרים שלוחים וגשרי מרילנד. גשרים מסורתיים הם הסוג הנפוץ ביותר וכוללים הצבת כתרים על השיניים משני צידי הרווח, עם נקודה אחת. גשרים שלוחים דומים לגשרים מסורתיים, אך כוללים רק הצבת כתר בצד אחד של הפער. גשרי מרילנד כרוכים בהצבת מסגרת מתכת או חרסינה על גב השיניים משני צידי הרווח, כשביניהם פונטיקה.

תהליך הגשר הדנטלי

תהליך גשר השיניים כולל בדרך כלל שניים או יותר ביקורים אצל רופא השיניים. במהלך הביקור הראשון, רופא השיניים יקח טשמים מהשיניים והחניכיים כדי ליצור דגם של הפה. מודל זה משמש ליצירת הגשר.במהלך הביקור השני, רופא השיניים יכין את השיניים משני צדי הרווח על ידי הסרת כמות קטנה של אמייל כדי לפנות מקום לכתרים. לאחר מכן רופא השיניים יתרשם מהשיניים המוכנות וישלח אותו למעבדת שיניים, שם יתבצע הגשר. לאחר שהגשר יהיה מוכן, רופא השיניים יבדוק את ההתאמה ויבצע את כל ההתאמות הנדרשות. לאחר מכן, הגשר יוצמד למקומו באופן קבוע.

למה לצפות לאחר ההליך

לאחר ההליך, זה נורמלי לחוות רגישות מסוימת בשיניים ובחניכיים. זה אמור להתפוגג תוך מספר ימים. זה גם נורמלי לחוות אי נוחות מסוימת בעת נשיכה ולעיסה. גם זה אמור להתפוגג תוך מספר ימים.

טיפול בגשר השיניים שלך

חשוב לטפל היטב בגשר השיניים שלך כדי להבטיח שהוא יחזיק זמן רב ככל האפשר. זה כולל צחצוח ושימוש בחוט דנטלי פעמיים ביום, הימנעות ממזונות קשים ודביקים וביקור קבוע אצל רופא השיניים לצורך בדיקות וניקויים.

עלות גשר שיניים

עלות גשר שיניים תשתנה בהתאם לסוג הגשר, החומרים בהם נעשה שימוש ומורכבות ההליך. בדרך כלל, עלות גשר שיניים נעה בין 500 ל-1,500 דולר לשן. במקרים מסוימים, ביטוח שיניים עשוי לכסות חלק מעלות גשר שיניים. חשוב לבדוק עם ספק הביטוח שלך כדי לראות אם הם מכסים את ההליך.

סיכום

גשר דנטלי הוא הליך שיניים נפוץ המשמש להחלפת שיניים חסרות. זה בדרך כלל כרוך בשני ביקורים או יותר אצל רופא השיניים והעלות יכולה לנוע בין 500 ל-1,500 דולר לכל שן. חשוב לטפל היטב בגשר השיניים שלך כדי להבטיח שהוא יחזיק זמן רב ככל האפשר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן