דף הבית » מעניין » תהליך גרין קארד: מה שאתה צריך לדעת

תהליך גרין קארד: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-19 12:13:00+02:00

מהו גרין קארד?

גרין קארד הוא תעודת זיהוי המונפקת על ידי ממשלת ארצות הברית לאזרח זר, המאפשרת לו לחיות ולעבוד בארצות הברית לצמיתות. זה ידוע גם ככרטיס תושב קבע. הכרטיס תקף ל-10 שנים ויש לחדשו בטרם יפוג.

מי זכאי לגרין קארד?

על מנת להיות זכאי לגרין קארד, עליך לעמוד בקריטריונים מסוימים. בדרך כלל, עליך להיות בחסות בן משפחה או מעסיק שהוא אזרח ארה"ב או תושב קבע. עליך גם לעמוד בדרישות מסוימות הקשורות לגיל, בריאותך והיסטוריה פלילית שלך.

גרין קארד משפחתי

אם אתה ממומן על ידי בן משפחה, עליך להיות קרוב משפחה של אזרח ארה"ב או תושב קבע. קרובי משפחה קרובים כוללים בני זוג, ילדים לא נשואים מתחת לגיל 21 והורים לאזרחים ארה"ב בני 21 לפחות.

גרין קארד מבוסס תעסוקה

אם אתה ממומן על ידי מעסיק, עליך לקבל הצעת עבודה ממעסיק בארה"ב. עליך גם לעמוד בדרישות מסוימות הקשורות להשכלה, לניסיון ולכישוריך.

כיצד להגיש בקשה לגרין קארד

תהליך גרין קארד הוא תהליך ארוך ומסובך. הצעד הראשון הוא הגשת בקשה לשירותי האזרחות וההגירה האמריקאית (USCIS). בהתאם למצבך, ייתכן שיהיה עליך להגיש טפסים ומסמכים נוספים. לאחר אישור בקשתך, תזומן לראיון עם קצין USCIS. במהלך הראיון ישאלו אותך שאלות לגבי בקשתך וזכאותך לקבלת גרין קארד. לאחר הראיון תקבל הודעה על ההחלטה. אם בקשתך תאושר, תקבל את הגרין קארד שלך בדואר.

חידוש גרין קארד

גרין קארד שלך תקף ל-10 שנים. לפני שתוקפו יפוג, עליך לחדש אותו. כדי לחדש את הגרין קארד שלך, עליך להגיש בקשה ל-USCIS. כמו כן, יהיה עליך לספק הוכחה לזהותך וכתובתך הנוכחית.

סיכום

תהליך גרין קארד הוא תהליך ארוך ומסובך. חשוב להבין את דרישות הזכאות ואת תהליך הבקשה לפני שתתחיל. אם יש לך שאלות, עדיף להתייעץ עם עורך דין הגירה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן