דף הבית » מדריך לעיבוד ניירות » כל המידע על תהליך הגירושין

כל המידע על תהליך הגירושין

תהליך גירושין

הליך גירושין הוא הליך משפטי שבו זוגות נפרדים זה מזה. זוהי החלטה קשה עבור אנשים רבים וזה יכול להיות קשה לעבור את כל התהליך.

הליך הגירושין מתחיל בהגשת תביעת גירושין. אחד מבני הזוג יצטרך להגיש תביעת גירושין וקיימים סוגים שונים של גירושין אותם תוכל להגיש בהתאם למצבך.

לאחר מכן, תצטרכו להגיש את הניירת לבית המשפט ולחכות לתשובה של בן הזוג. אם הם לא מגיבים, אז אולי תצטרך לנקוט בצעדים נוספים כדי לאלץ אותם להגיב על ידי מעבר על משהו שנקרא “שירות”.

לאחר מכן, תצטרכו לעבור ועידות גישור או פשרה עם עורך הדין של בן הזוג על מנת לגבש הסכם פרידה או הסכם פשרה. זה יפרט מה קורה עם דברים כמו חלוקת רכוש, משמורת ילדים וזכויות ראייה, תשלומי מזונות לבני זוג וכו’, בהתאם למה ששני הצדדים מסכימים במהלך הפגישות הללו. השלב האחרון של גירושין לפני חתימת ההסכם. אם הדיונים האלה לא יכולים לפתור את אי ההסכמה שלך, אז אולי אתה עומד בפני ועידה יריב עם שופט. זהו השלב האחרון לפני התדיינות משפטית, שבו צד אחד יבקש צו בית משפט על מה שהם רוצים בהסכם הפרידה שלו, והצד השני יתנגד לבקשה זו.

איך פותחים תיק גירושין

תהליך פתיחת תיק גירושין משתנה ממדינה למדינה. יש כמה מדינות המחייבות את שני בני הזוג להיות נוכחים בדיון בבית המשפט ויש כמה מדינות שבהן אחד מבני הזוג יכול לפתוח את התיק בשם בן הזוג השני.

הצעד הראשון בפתיחת תיק גירושין הוא הגשת בקשת גירושין למערכת המשפט לענייני משפחה המקומית. על הבקשה לכלול את שמם וכתובתם של שני בני הזוג, תאריך נישואיהם ועילת הגירושין. יהיה עליך להגיש בקשה לבית המשפט ולשלם אגרה. תצטרך גם למלא כמה טפסים ולספק לבית המשפט ראיות להתמוטטות הנישואין שלך. לאחר מכן יחליט בית המשפט אם קיימות עילות גירושין או אין.

פתיחת תיק גירושין בהסכמה

על מנת לפתוח תיק גירושין בהסכמה, בני הזוג צריכים להסכים על כל תנאי הגירושין ולחתום על מסמך. מסמך זה נקרא “הסכם פירוד או שטר פירוד”.

תהליך פתיחת תיק גירושין בהסכמה אינו מסובך כפי שהוא נראה. במאמר זה נעבור על השלבים שעליך לנקוט על מנת להספיק הכל.

שלב 1: קבל את תעודת הנישואין שלך ומסמכים אחרים

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לקבל את תעודת הנישואין שלך ומסמכים נוספים המוכיחים שאתה נשוי. זה כולל תעודות לידה של ילדים כלשהם, אם רלוונטי, ודפי בנק המציגים חשבונות משותפים.

שלב 2: מלא את טופס בית המשפט. השלב הבא הוא למלא את טופס בית המשפט אותו ניתן להוריד מ-https://www.courtservice.gov.uk/cms/forms-and-guidance/divorce-forms/. תצטרכו לספק את כל המידע על עצמכם ועל בן/בת זוגכם, לרבות תאריך הלידה שלכם, שמות הילדים מהנישואין, כתובת ופרטי התקשרות וכו’, לכן וודאו כי יש לכם את כל המידע הזה בהישג יד לפני שתתחיל בטופס זה. יכול להיות הורדה והודפסה מהאתר.

שלב 3: קח את הטופס המלא לבית המשפט קחו את הטופס המלא לבית המשפט הקרוב אליכם והגישו אותו. השופט יבדוק אותו, יחתום עליו, ולאחר מכן ייתן לך עותק של המסמך החתום.

שלב 4: קבל עותקים של מסמכי הגירושין החתומים שלך לבסוף, עליך לקבל עותקים של מסמכי הגירושין החתומים שלך אם הם קיבלו אישור נוטריוני כדי שאנשים אחרים יוכלו לדעת שהם אותנטיים. נוטריון הוא מי ש מוסמכת על פי חוק לאמת את זהות האנשים ולהעיד על תקפותם של מסמכים.

מהם דמי הגשת גירושין? בדרך כלל, ישנה אגרת הגשה המלווה את תהליך הגירושין בפלורידה. עמלת הגשה זו כלולה גם בעלות הסופית שלך מהאתר שלנו, כך שאתה לא צריך לדאוג לגבי זה אפילו יותר. . כמה זמן לוקח להגיש גט בפלורידה? תהליך הגשת הגירושין בפלורידה לוקח בדרך כלל בין חודשיים לחמישה חודשים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן