דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך גירושין: מה שאתה צריך לדעת

תהליך גירושין: מה שאתה צריך לדעת

2023-02-24 12:07:00+02:00

מהו תהליך הגירושין?

גירושין הוא הליך משפטי לסיום נישואין. זהו תהליך מורכב הכולל הגשת ניירת, השתתפות בדיונים בבית המשפט וקבלת החלטות לגבי משמורת ילדים, מזונות וחלוקת נכסים. תהליך הגירושין יכול להיות ממושך וסוחט מבחינה רגשית, אך הבנת השלבים הכרוכים בכך יכולה לעזור להקל עליו.

שלבים בהליך הגירושין

תהליך הגירושין מתחיל בדרך כלל בכך שאחד מבני הזוג מגיש בקשה לגירושין. מסמך זה מפרט את עילות הגירושין ומבקש שבית המשפט ייתן את הגט. לאחר מכן יש להגיש לבן הזוג השני את העתירה ולתת לו הזדמנות להגיב. לאחר הגשת העתירה, בית המשפט יקבע מועד לדיון. בדיון תינתן הזדמנות לשני בני הזוג להשמיע את טענותיהם ובית הדין יקבל החלטה לגבי הגירושין. החלטה זו עשויה לכלול נושאים כמו משמורת ילדים, מזונות וחלוקת נכסים. לאחר שבית המשפט קיבל את החלטתו, הגירושין מסתיימים. המשמעות היא שהנישואים הסתיימו באופן חוקי ושני בני הזוג חופשיים להמשיך בחייהם.

למה לצפות במהלך הליך הגירושין

תהליך הגירושין יכול להיות ארוך וסוחט רגשית. חשוב לזכור שבית המשפט יקבל החלטות על סמך טובת הילדים, אם יש, ובני הזוג. כמו כן, חשוב לזכור שבית המשפט לא יבחר צד. בית המשפט ישקול את נקודות המבט של שני בני הזוג ויקבל החלטה על סמך העובדות שהוצגו. כמו כן, חשוב לזכור שבית המשפט לא יקבל החלטות לגבי משמורת ילדים, מזונות או חלוקת נכסים עד שניתנה לשני בני הזוג הזדמנות להציג המקרה שלהם. המשמעות היא ששני בני הזוג חייבים להיות מוכנים להציג את טענותיהם בבית המשפט. לבסוף, חשוב לזכור שבית המשפט לא יקבל החלטות לגבי משמורת ילדים, מזונות או חלוקת נכסים עד שניתנה לשני בני הזוג הזדמנות להשמיע את טענותיהם. . המשמעות היא ששני בני הזוג צריכים להיות מוכנים להציג את טענותיהם בבית המשפט. למידע נוסף על תהליך הגירושין ב-YouTube.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן