דף הבית » מדריך כללי בעיבוד » מדריך מהיר: תהליך גיוס אזרחי לצה”ל

מדריך מהיר: תהליך גיוס אזרחי לצה”ל

תהליך גיוס אזרח עובד צה ל

צה”ל הוא צבא ההגנה הישראלי והוא ארגון צבאי מרכזי בישראל. צה”ל מגייס אזרחים כבר די הרבה זמן, אך תהליך הגיוס שלהם לא היה קל במיוחד. תהליך הגיוס האזרחי החדש של צה”ל נועד לגייס יותר אנשים על ידי הפיכת תהליך הגיוס לנגיש וידידותי יותר למשתמש. תהליך הגיוס האזרחי החדש מספק גם סקירה ברורה של מה כרוך בכל שלב, מה שאמור להקל על התהליך על אזרחים המעוניינים להשתלב בצבא. בנוסף לכך, תהליך הגיוס האזרחי החדש כולל טופס בקשה מקוון שניתן להגיש מכל מקום בעולם וראיון מקוון שניתן לערוך מכל מכשיר עם חיבור לאינטרנט.

לצה”ל יש תהליך גיוס אזרחי שונה מזה שבו משתמשים ארגונים ישראלים אחרים.צה”ל ייחודי בכך שהוא מגייס אזרחים וחיילים לשירותו הצבאי. תהליך זה קיים מאז 1948, עת הוקם צה”ל.תהליך הגיוס האזרחי לצה”ל כולל שלושה שלבים: פנייה, ראיון ובדיקה רפואית. לאחר שהמועמד עובר את כל שלושת השלבים, הוא זכאי להתגייס.

צה”ל הוא כוח צבאי המגייס אזרחים להתגייסות לצבא לפרק זמן מסוים. תהליך הגיוס האזרחי הוא מורכב והוא מתחיל בקצין הגיוס.

קצין הגיוס יראיין את המועמד ויעריך את התאמתו בהתאם למוטיבציה, כושר גופני, כישורי תקשורת והתאמתו לשירות צבאי. אם יעברו את הראיון, הם יקבלו הערכת כושר ולאחר מכן יצטרכו לעבור קורס הכשרה ראשוני על מנת להפוך לאנשי צה”ל מן המניין.

תהליך גיוס אזרחי לצה”ל הוא אחד מתהליכי גיוס רבים המשמשים מדינות שונות בדרכים שונות.

תנאי השכר לעובדי הצבא האזרחי אינם נוחים במיוחד. הממשלה צריכה לשפר את תנאי השכר לעובדים הללו.

הממשלה בוחנת אפשרות להקים קרן לעובדי הצבא האזרחי כחלופה למתן תוספת שכר לעובדים אלו. הקרן תשמש להענקת סיוע כספי והטבות נוספות לעובדים אלו הנזקקים.

סקר שנערך לאחרונה הראה כי 60% מהנשאלים סבורים שמגיעה להם העלאה בשכרם הנוכחי, בעוד 20% חושבים שמגיע להם שכר גבוה יותר מהשכר הנוכחי.

אזרח עובד צהל תנאי שכר

ישנן רמות שונות של עובדי צבא אזרחיים על סמך העבודה שהם עושים. עליהם להיזהר לא להתבלבל עם הרמות השונות שכן זה יכול להוביל לאי הבנה לגבי תנאי השכר שלהם.

עובדי הצבא האזרחי מחולקים לשלוש רמות על פי כישוריהם ואחריותם:

– שלב 1:

– שלב 2:

– רמה 3:

רמה 1 היא הרמה הנמוכה ביותר והם אחראים על מטלות בסיסיות כמו ניקיון, בישול, הובלה וכו’. השכר שלהם הוא לכל היותר 1,000$ לחודש. לעומת זאת, עובדי צבא אזרחי ברמה 3 אחראים למשימות מורכבות יותר כמו ניהול פרויקט או ביצוע עבודת מחקר בתחום מסוים. הם יכולים להרוויח עד $2,000 לחודש בהתאם למערך הכישורים והאחריות שלהם.

אזרח עובד צה”ל דרגות

לצבא הישראלי יש היסטוריה ארוכה של קבלת אזרחים לשורותיו. מחקלאים ועד רופאים, הצבא תמיד היה פתוח לאנשים מרקעים שונים.

צה”ל הוא אחד הצבאות הבודדים בעולם המאפשר לאזרחים לעבוד בשורותיו ועדיין לשמור על מעמדם האזרחי. על פי ההערכות, למעלה מ-80% מכלל חיילי צה”ל הם אזרחים, בעוד שרק 20% הם באמת חברים בשירות צבאי.

הדרגות האזרחיות הפועלות בצה”ל הופכות פופולריות יותר עם מספר גדל והולך של נשים שמצטרפות למעגל העבודה ומגדלות את ילדיהן מבלי שייאלצו לוותר על מקום עבודתן. צה”ל הוא צבא עובד אזרחי, כלומר מעבר לשירות בצבא יכולים לעבוד גם אזרחים בצה”ל. ישנן דרגות אזרחיות רבות הפועלות בצה”ל בתחומי עבודה שונים כגון אדמיניסטרציה, לוגיסטיקה, הנדסה ועוד.

עבודה עם אזרחים יכולה להיות חוויה מתגמלת מאוד עבור דרגה בצה”ל. הוא נותן הזדמנות לשרת בתפקידים משמעותיים ולתרום לחברה תוך יכולת להרוויח משכורת.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן