דף הבית » אנציקלופדיה » תהליך גידול תפוחי אדמה

תהליך גידול תפוחי אדמה

2023-03-18 02:50:00+02:00

מה זה תפוח אדמה?

תפוח אדמה הוא גידול עמילני ופקעת מצל הלילה הרב שנתי Solanum tuberosum. תפוחי אדמה הם גידול המזון הרביעי בגודלו בעולם, אחרי תירס, חיטה ואורז. תפוחי אדמה הם ירק פופולרי ורב-תכליתי, ומשמשים במגוון מאכלים.

סוגי תפוחי אדמה

ישנם סוגים רבים ושונים של תפוחי אדמה, כולל אדום, אדום, לבן, צהוב וסגול. לכל סוג תפוח אדמה יש טעם ומרקם ייחודיים משלו. תפוחי אדמה רוסטים הם הסוג הנפוץ ביותר של תפוחי אדמה, ומשמשים לאפייה, פירה וטיגון. תפוחי אדמה אדומים קטנים יותר ובעלי טעם מעט מתוק. תפוחי אדמה לבנים הם המגוונים ביותר, וניתן להשתמש בהם לאפייה, הרתחה וצלייה. תפוחי אדמה צהובים הם שעווה ומחזיקים את צורתם בעת בישול. תפוחי אדמה סגולים עשירים בנוגדי חמצון ובעלי טעם אגוזי.

שתילת תפוחי אדמה

ניתן לשתול תפוחי אדמה באביב, לאחר הכפור האחרון. האדמה צריכה להיות מנוקזת היטב ופורייה, עם pH בין 5.5 ל-6.5. יש לשתול תפוחי אדמה בשורות, כאשר תפוחי האדמה מרוחקים 8-12 סנטימטרים זה מזה. יש לשתול את תפוחי האדמה בעומק 4-6 סנטימטרים ולכסות אותם באדמה. למידע נוסף על תפוחי אדמה בויקיפדיה.

טיפול בתפוחי אדמה

תפוחי אדמה צריכים הרבה מים ואור שמש כדי לגדול. יש לשמור על האדמה לחה, אך לא רטובה. יש להסיר עשבים שוטים באופן קבוע, ולהפרות את תפוחי האדמה כל כמה שבועות.

קציר תפוחי אדמה

תפוחי אדמה מוכנים לקטיף כשהעלווה מתחילה לגווע בחזרה. ניתן לחפור את תפוחי האדמה בעזרת כף או מזלג, ויש לטפל בהם בזהירות כדי למנוע חבלות. יש לאחסן את תפוחי האדמה במקום קריר וחשוך, וניתן לשמור אותם מספר חודשים. תפוחי אדמה הם ירק מזין ורב-תכליתי, וניתן להשתמש בהם במגוון תבשילים. עם טיפול ותשומת לב נאותים, ניתן לגדל תפוחי אדמה בהצלחה בגינה הביתית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן